Női kosár NB I: a PINKK kiütéses sikerrel egyenlített a döntőben

2014. 04. 26.

A női kosárlabda NB I döntőjének második felvonásán a PINKK Pécsi 424 hazai pályán 72–54-re legyőzte a PEAC-Pécset, így 1–1-re kiegyenlített a három nyert mérkőzésig tartó párharcban.

A két csapat első mérkőzésén a házigazda PEAC erős kezdés után a harmadik negyedben egy 2–22-es etapot produkálva nehéz helyzetbe került, de végül hosszabbításban megőrizte pályaelőnyét (78–72).

Ezúttal a PINKK nem aludt be a mérkőzés elején, és Amber Holt vezérletével 6–0-s sorozattal nyitott, az már más kérdés, hogy Bujdosó Nóráék így is hamar fordítottak (6–7). A kezdést leszámítva szorosan alakuló első játékrészt a hazai csapat egypontos előnnyel zárta (21–20), de a második felvonás elején 24–21-re fordítottak a vendégek.

A 13. perc elején még 26–23-ra vezetett a PEAC, ezt követően azonban csak a 17. perc végén talált be újra, a PINKK pedig ezt kihasználva 31–26-ra fordított, és a szünetre Louella Tomlinson és Daphne Kennedy duplájával 40–32-re meglépett.

A nagyszünet után ráadásul ismét beragadt a vendégegyüttes, Tomlinson és Kennedy tovább termelték a pontokat, Őri Györgyi büntetői után pedig már húsz pont volt a felek között (54–34). A vendégekben Bujdosó próbálta a lelket tartani gyors egymásutánban szerzett hat pontjával, de Iványi Dalma triplájával így is masszív előnyben volt A PINKK (57–40).

A zárónegyedet 19 pontos hátrányban váró vendégek Maurita Reid büntetőjével 59–45-re közeledett, de a 20 egységig jutó Kennedy vezérletével a PINKK ismét ellépett ellenfelétől (68–46). A hajrában ezúttal elmaradtak tehát az izgalmak, az egyetlen kérdés az maradt, mekkora verést kap a PEAC, a PINKK végül 72–54-re nyert, így kiegyenlített a párharcban.

Folytatás hétfőn.

NŐI KOSÁRLABDA NB I

DÖNTŐ, 2. MÉRKŐZÉS
PINKK PÉCSI 424–PEAC-PÉCS 72–54 (21–20, 19–12, 19–8, 13–14), Komló, 750 néző. V: Vígh P., Papp P., Ádám
PINKK: KENNEDY 20/3, Sarok 8, HOLT 9, Őri 5/3, TOMLINSON 13. Csere: IVÁNYI 12/6, Ruják N. 2, Pascua, Kováts N. 1, Győri 2, Katona, Adamecz.
PEAC: Fűrész 6/6, Jovanovics 6, Raksányi 4, NAGY-BUJDOSÓ 14, Bishop 5. Csere: Reid 5, Orozovics 2, Kublina 4, Nagy D. 2, Szűcs, Kis V. 2, Pap R. 4
Kipontozódott: Bishop (34. p.), Fürész (36. p.)
Roberto Hernández: – Úgy játszottunk, mint egy hősi csapat. Sok gondunk volt, de felülkerekedtünk rajtuk. Mentálisan nagyon erősek voltunk a faulthatáron védekező PEAC ellen, de most még csak egy–egy, és még jön három döntő meccs. Bármi lehet, de szerintem kétszer még le tudjuk győzni a PEAC-ot, mert mi a bajnokságnak ebben a szakaszában is felszálló ágban vagyunk.
Djokics Zseljko: – Gratulálok a PINKK-nek, ma sokkal jobban játszottak, mint mi. A harmadik negyedben sok labdát eladtunk, ebből könnyű gólokat kaptunk, egy döntőn ilyet nem lehet megengedni. Nyolc nap alatt ez volt a negyedik meccsünk, most van negyvennyolc óránk, hogy regenerálódni tudjunk.