Női kosárlabda U20-as Eb: feljutott a magyar válogatott az "A" divízíóba

2014. 07. 14.

A magyar U20-as női kosárlabda-válogatott utolsó két mérkőzését is megnyerve feljutott az A-divízióba.

A lányok szombaton Nagy-Britanniát 79–56-ra győzte le Szófiában, a B-divíziós Eb-n.
Kiegyenlített első negyedet követően a másodikban egy parádés 18–0-s rohamot mutattak be a lányok, s ettől kezdve már nem volt kétséges, hogy sorozatban a hetedik győzelmet is „behúzzák" Szabó Fanniék, akik ezzel biztosították Magyarország helyét a 2015-ös A-divíziós Eb-n!

A házigazda Bulgária felett aratott magabiztos győzelemmel búcsúzott a válogatott a tornától.
A tornát hozzánk hasonló mutatóval a németek nyerték meg, a harmadik feljutó Portugália lett.

Csapatunk húzóembere, Szamosi Amadea ezúttal 22 pontot szerezve lett együttesünk, egyben a mezőny legjobbja Bulgária ellen – a tornán 16.9 pontot átlagolt, amellyel a rangsor második helyén végzett –, Szabó Fanni 17, Barnai Judit 16 ponttal zárt.

NŐI KOSÁRLABDA U20-AS VB

7. forduló
Magyarország–Nagy Britannia 79–56 (18–19, 21–10, 24–14, 16–13)
Magyarország: NAGY D. 16/3, Böröndy V 6, SZABÓ F. 19/9., SZAMOSI 10, BARNAI 8. Cs: Studer 2, Fejes 6, GORJANÁCZ 10, Papp. K. 2, Vukov

8. forduló
BULGÁRIA–MAGYARORSZÁG 64–89 (8–27, 19–21, 25–13, 12–28)
További eredmények: Németország–Románia 75–47, Nagy-Britannia–Izrael 66–61, Norvégia–Litvánia 44–66, Portugália–Bosznia-Hercegovina 72–66
A végeredmény: 1. Németország 8/1, 2. Magyarország 8/1, 3. Portugália 7/2, 4. Litvánia 5/4, 5. Bosznia-Hercegovina 5/4, 6. Bulgária 4/5, 7. Nagy-Britannia 4/5, 8. Izrael 3/6, 9. Norvégia 1/8, 10. Románia 0/9