Női NB I: 0-5-tel kezdett az FTC, majd 11 góllal nyert

2014. 02. 22.

Pocsékul kezdett, ám végül 36–25-re nyert a Ferencváros Debrecenben a női kézilabda NB I 20. fordulójának nyitó mérkőzésén.

A 8. percben sok mindenre lehetett gondolni, csak arra nem, hogy a szünetben már 20 lőtt gólnál tart a Ferencváros. Ekkor ugyanis 5–0-ra a DVSC vezetett, Elek Gábor időkérése viszont meghozta az eredményét, nem sokkal később már 5–5-öt mutatott az eredményjelző. A zöld-fehérek robogtak tovább, az elején parádézó Lajtos Nóra nem sokat találkozott a labdával a DVSC kapujában.

A 12–20-as első félidő után a hazaiaknak nem sok reményük maradt a pontszerzésre, csak az volt a kérdés, mekkora vereséggel ússzák meg. A második játékrészt csak három góllal veszítették el, így 11 góllal nyert a Ferencváros.

NŐI KÉZILABDA NB I, 20. FORDULÓ

DVSC-TVP–FTC-RAIL CARGO HUNGARIA 25–36 (12–20), Debrecen, 1800 néző. V: Kékés Cs., Kékes P.
DVSC: LAJTOS – Slakta 1, SOPRONYI 6 (1), KUDOR 7, Ábrahám 1, Siska, Szilágyi Á. 1. Csere: Valovics, Karalyos, Bohus-Karnik M. 1, VÖRÖS 4, Simsik 1, Varsányi 1, Karnik Sz. 2 (1)
FTC: SZIKORA – KOVACSICZ 4, SZAMORÁNSKY P. 4, CIFRA 3, TOMORI 5, Szucsánszki 1, VÉRTEN 4. Csere: STEINBACH 7 (1), Pena 4, Szarka 2, Such 2, Mészáros R., Szekerczés
Kiállítások: 4, ill. 8 perc Hétméteresek: 2/2, ill. 3/1
Varga József: – Ez a reális különbség Európa egyik topcsapata és a jelenlegi Debrecen között.
Elek Gábor: – Az első nyolc perc sokkja után jó sebességű meccset játszottunk. Sok sikert a DVSC-nek!

A tabella: 1.Győri Audi ETO KC 38/20 mérkőzés, 2. FTC-Rail Cargo Hungaria 36/20, 3. Dunaújvárosi Kohász KA 27/19, 4. Érd 25/19, 5. Ipress Center Váci NKSE 20/20, 6. Fehérvár KC 19/19, 7. Siófok KC-Galerius Fürdő 19/19, 8. DVSC-TVP 17/20, 9. Budapest Bank Békéscsaba 16/19, 10. Veszprém Barabás Duna Takarék 13/19, 11. MTK-Budapest SE 2/19, 12. Eszterházy KFSC-Globál Safe 0/19

(Forrás: NSO, fotó: Fotó: Derencsényi István haon.hu)