Női NB I: a Cegléd legyőzte a Szekszárdot

2014. 03. 16.

A Cegléd 75–64-re legyőzte a vendég Szekszárdot a női kosárlabda NB I középszakaszában.

A PEAC-Pécs fölényes győzelmet aratott a vendég Vasas felett.
A PINKK Pécs 59–54-re győzött a női kosárlabda NB I középszakaszának kora délutáni mérkőzésén a Győr vendégeként.

A Győr az elmúlt hetekben az amerikai Amber Holt megszerzésével (február végén érkezett) sokat erősödő PINKK Pécset fogadta a női NB I kora délutáni meccsén.

Az amerikai bedobó ezúttal is kitett magáért, bár a meccset a Győr kezdte jobban, az első negyed után 14–11-re még vezettek a hazaiak.

A második negyedben azonban a Pécs fordítani tudott Holt, Iványi Dalma és az angol-ausztrál Louella Tomlinson pontjaival. A nagyszünetben tíz ponttal, 31–21-re már a PINKK vezetett.

Ezt követően a hazaiak lassú felzárkózásba kezdtek – több-kevesebb sikerrel.

A negyedik negyedben a Győr három triplával egy pontra megközelítette a PINKK-et, de ezt követően a vendégek időt kértek, majd egy 6–0-s sorozatot értek el, amivel végleg eldöntötték a mérkőzést.

A PINKK a 17 pontos Tomlinson és a 14-ig jutó Holt vezérletével végül 59–54-re győzött.

NŐI KOSÁRLABDA NB I, KÖZÉPSZAKASZ

CEGLÉDI EKK–ATOMERŐMŰ KSC SZEKSZÁRD 75–64 (20–9, 18–25, 15–18, 22–12), Cegléd, 100 néző. V: Balog, Fodor, Varga
Cegléd: HADZOVICS30/9, ORBÁN 12, Gorjanácz 2, Serbán 2, VILIPICS 19. Csere: Szabó D. 4/3, Jerkovics, Kobolák 6, Filipowicz D
Szekszárd: SCSEKICS 12/3, Studer Zs., Dusanics 4, Zele 7, SINGLETON 18. Csere: Theodoran 2, Kotnik 5, Studer Á., Hajdú 7, Tamis 9, Simon A
Kipontozódott: Zele (27. p.), Vilipics (37. p.), Orbán 838. p.), Singleton (40. p.)
Áron Balázsné: – Örülök a győzelemnek, amit saját magunknak nehezítettünk meg, mert időnként közel engedtük a vendégeket.
Magyar Gergely: – Nagyon rossz felfogásban játszottunk, és rosszul is dobtunk. Hibáinkat ellenfelünk jól kihasználta.

PEAC-PÉCS–MKB EUROLEASING VASAS 65–38 (17–9, 16–9, 20–9, 12–11), Pécs, 200 néző. V: Németh Cs., Horváth A., Szalai Zs.
PEAC: Raksányi 5/3, Reid 3, Raus 2, Bishop 12, Kublina 5/3. Csere: Bujdosó 8/3, Szűcs 8/3, Jovanovics 10/6, Kaposi 3, Nagy D. 5, Papp R. 4.
VASAS: Aho Nina 3, Farkas 2, Bajnóczi 7/3, Szabó F., Barnai 6. Csere: Müller, Süle 9/3, Szalay 5, Gocsman 3/3, Wéber 3/3, Gundel-Takács.
Kipontozódott: Szűcs R. (39. p.)
Djokics Zseljko: – Öt nap alatt három meccset játszottunk, gratulálok a csapatomnak, hogy mindegyiket hoztuk. Ezen a mérkőzésen két olyan együttes találkozott, ahol sok magyar fiatal kapott szerepet. A védekezésünkön még mindig javítanunk kell.
Dragoljub Krivacevic: – Fiatal csapatunk még nem bírja ezt a sorozatterhelést, hogy három nap alatt két meccset kell játszania. Fáradtak voltunk, nem tudtunk elég agresszíven védekezni, és a támadásaink pontatlanságát is ez okozta. Örülök, hogy ilyen sok magyar fiatal is pályára lépett ezen a mérkőzésen.

Hat Agro-UNI Győr-PINKK 424 54-59 (14-11, 7-20, 15-12, 18-16), Győr, 200 néző. V.: Földházi, Pálla, Tőzsér
Győr: Gambiraza 5/3, Koch, Laklóth 15/9, Tinkle 10, Diamant 5. Cs.: Semsei 3/3, IVANOVIC 16/3, Török Á
PINKK: Iványi 9/3, Katona, HOLT 14/3, Őri 4, TOMLINSON 17. Cs.: Pascua 6, Kováts N., Kennedy 2, Ruják 3/3, Erős, Győri 4
Bencze Tamás: - Öt perc rövidzárlatunk volt a második negyedben, melyet egy ilyen szintű csapat kömyörtelenül kihasznál. Ilyet nem engedhetünk meg a későbbiekben. Maradt még bennünk tartalék, nem lesz lefutott a rájátszás.
Roberto Hernandez: - Összességében nem játszottunk jól, de a második negyedben sikerült jelentős előnyt szereznünk. Volt még a győrieknek egy feltámadása, ami azt bizonyítja, nagyon jó csapat, így összességében elégedett vagyok a győzelemmel.

AZ ÁLLÁS: 1. PEAC-Pécs NKK 12/4 28, 2. DVTK 12/3 27, 3. PINKK Pécsi 424 11/4 26, 4. UNI Gyõr 11/4 26, 5. UNIQA Euroleasing Sopron 10/3 23,
6. Atomerőmű KSC Szekszárd 6/9 21, 7. ZTE NKK 5/9 19, 8. MKB Euroleasing Vasas 2/14 18, 9. MTK-Budapest 3/11 17, 10. Ceglédi EKK 2/13 17