Női NB I: a Dunaújváros 12 góllal kikapott Győrben

2014. 01. 26.

A címvédő Győri Audi ETO KC 34–22-re győzött hazai pályán, az Egyetemi Csarnokban a Dunaújváros ellen a női kézilabda NB I 17. fordulójában.

A vártnál talán könnyebb győzelmet aratott a Ferencváros az Érd felett a női kézilabda NB I 17. fordulójának mérkőzésén.
Új rivalizálás van születőben – gondolhattuk a női kézilabda NB I hétvégi rangadója előtt, a Ferencváros és az Érd már a szezon elején összefutott egymással a Bajnokok Ligája selejtezőjében, és jó esély van rá, hogy a hazai pontvadászat elődöntőjében újra találkoznak a felek.

A meccs kezdete aztán szertefoszlatta a várakozásokat, az Érd ugyanis tíz percig csak hetesből tudott betalálni, míg az FTC Szucsánszki Zita és Tomori Zsuzsanna találataival meglépett. Szabó Edina időkérése után sem változott a játék képe, a hazaiak sokszor át tudtak rohanni az Érden, amelyből igazán csak Schatzl Nadine-t lehetett dicsérni.

A vendégek balszélsője több szép góllal bizonyította, hogy nem túlzóak azok a vélemények, amelyek szerint a válogatottban is megérett a lehetőségre. A vendégek keresték a hatékony felállást, de Schatzl mellett csak Kovács Anna tudott érdemben hozzátenni a gólterméshez a félidő második felében. Mindez azonban nem volt elég ahhoz, hogy szorossá tudjon válni az állás, a Fradi 20–14-re vezetett a szünetben.

A folytatásban a Fradi kapujába beálló Szikora Melinda csak két gólt kapott 15 perc alatt, míg elöl Tomori és Szucsánszki tartotta jó formáját, így a hazai közönség előbb közte kilencnél, majd a 43. percben tíznél (26–16) is számolásba kezdett. Elek Gábor ezután már megtehette, hogy teljesen kicseréli a kezdő sorát, a különbség így is sokáig maradt tíz fölött. Az Érd megnyomta a hajrát, de ez csak arra volt elég, hogy kozmetikázzanak valamit az eredményen. Az FTC végül nyolc góllal, 35–27-re győzött.

NŐI KÉZILABDA NB I
17. FORDULÓ
GYŐRI AUDI ETO KC–DUNAÚJVÁROSI KOHÁSZ KA 34–22 (16–11), Győr, Egyetemi Csarnok, 1500 néző. V: Őri, Szalayné
GYŐRI ETO: LUNDE – Orbán Adrienn 2, K. Bulatovics 1, Görbicz 6 (4), LÖKE 6, E. Amorim 2, Korsós 3. Csere: Herr O. (kapus), Tervel, KOVACSICS 4, HORNYÁK D. 5, Bognár-Bódi, SOÓS 4, Hornyák Á., Sirián 1
DUNAÚJVÁROS: Vig – Hosszu 1, Gera 2, FERLING 2, TAKÁCS D. 4, BULATH 6 (3), Vincze 2. Csere: Csapó, Pisák (kapusok), Rádl 1, Kővári, Vadász 2, Palotás, Ferenczy 1 (1), Ács 1, Berta
Kiállítások: –, ill. 10 perc Hétméteresek: 4/4, ill. 5/4
MESTERMÉRLEG
Ambros Martín: – A mérkőzés nehezebb volt, mint az eredmény mutatja. A csapat végig keményen dolgozott, de csak ez vezet eredményre, mert még nem vagyunk a legjobb formában.
Mátéfi Eszter: – A csapatom becsülettel végigküzdötte a mérkőzést, az ETO ennyivel jobb volt.

FEHÉRVÁR KC–ESZTERHÁZY KFSC–GLOBÁL SAFE 39–21 (23–10), Székesfehérvár, 400 néző. V: Bóna, Miskei
FEHÉRVÁR: Kiss É. – AZARI 8, HERR A. 5 (3), Benzal 3, HORVÁTH B. 5, TILINGER 7 (1), Kazai 3. Csere: Győrffy (kapus), Emberovics 2, Siti E. 1, Mayer 1, Hajduch 2, Becséri 1, Kuhinkó, Májer 1.
EGER: Fekete D. – HÁRS 6, Sári 3, Gyimesi 2, BÁRÁNY 4, Pados 2 (1), Kovács V. 1. Csere: Ferenczi (kapus), Molnár N. 1, Gasková, Héjjas 1, Todorovic, Bárkai, Benedek 1
Kiállítások: 2, ill. 4 perc Hétméteresek: 4/4, ill. 1/1
Pal Oldrup Jensen: – Keményen védekezve, gyorsan vezettük a támadásokat, jó tempóban kézilabdáztunk. Sok mindent viszont láttam abból, amit gyakoroltunk, a következő lépés pedig az, hogy ezt a fegyelmezett játékot állandósítsuk a riválisaink ellen is.
Herczeg Béla: – Tudtuk, hogy jobb csapattal találkozunk, de úgy gondoltam, hogy sokkal szorosabb mérkőzést játszunk velük. Nem így lett, mert azonnal megbüntették a technikai hibáinkat. Jóval dinamikusabban játszottak, a győzelmükhöz, pedig bátortalan, gyenge játékkal asszisztáltunk.

FTC-RAIL CARGO HUNGARIA–ÉRD 35–27 (20–14), Elek Gyula Aréna, 600 néző. Vezette: Andorka, Hucker
FTC: Abramovics – Kovacsicz 2, Zácsik 1, Cifra, TOMORI 8, SZUCSÁNSZKI 7 (1), Szarka 1. Csere: SZIKORA (kapus), Vérten 1, Mészáros R., Such, Steinbach 1, PENA 6 (1), SZEKERCZÉS 5 (1), Szamoránsky P. 3
ÉRD: Oguntoye – Koren 3, KOVÁCS ANNA 7, Kisfaludy 1, Bognár B. 1, Triscsuk, SCHATZL 4. Csere: Gridnyeva, Janurik (kapusok), Vukcsevics 2, Balog B. 5 (4), Szekeres, Klivinyi 3, Wolf 1 (1)25
Kiállítások: 8, ill. 6 perc Hétméteresek: 3/3, ill. 6/5
Elek Gábor, az FTC edzője: – Örülök, hogy felszabadultan játszottunk, és a mérkőzés nagy részében jó teljesítményt tudtunk nyújtani.
Szabó Edina, az Érd edzője: – Mindkét félidőt gyengén kezdtük, ez azt eredményezte, hogy végig futottunk az eredmény után.

AZ ÁLLÁS 1. Győri Audi ETO KC 32/17 mérkőzés, 2. FTC-Rail Cargo Hungaria 30/17, 3. Érd 23/17, 4. Dunaújvárosi Kohász KA 23/17, 5. Ipress Center Váci NKSE 19/16, 6. Fehérvár KC 17/17, 7. DVSC-TVP 16/16, 8. Siófok KC-Galerius Fürdő 13/16, 9. Budapest Bank Békéscsaba 12/16, 10. Veszprém Barabás Duna Takarék 11/16, 11. MTK-Budapest SE 2/16, 12. Eszterházy KFSC-Globál Safe 0/17