Női NB I: A Győr nyerte a forduló rangadóját

2014. 01. 05.

Parádés második félidei játékának köszönheti a Győri Audi ETO KC női kézilabdacsapata, hogy legyőzte a Fehérvár KC-t az NB I 13. fordulójában. Görbicz Anitáék a szünetben még négygólos hátrányban voltak, végül hét góllal nyertek.

Nem várt forgatókönyvet hozott a címvédő Győr fehérvári vendégjátékának első félideje. A hat gólig jutó Tilinger Tamara vezette hazaiak 9–9 után faképnél hagyták az ETO-t, és hatalmas meglepetésre négygólos előnnyel (15–11) vonulhattak pihenőre.
A fehérvári lányok – ahogy azt mondani szokás – a szünetben vélhetően elhitték, hogy legyőzhetik Ambros Martín tanítványait, akik a második játékrészben tulajdonképpen átgázoltak a házigazdán. A zöld-fehérek egy gyors gólváltás után 6–0-s rohamot produkáltak – a Fehérváron az időkérés sem segített –, de a továbbiakban is fokozatosan növelték előnyüket, és négy perccel a vége előtt már kilenc góllal vezettek. A találkozó ezen periódusát a Győr 19–6-ra nyerte, ami bőven elegendőnek bizonyult a két pont megszerzéséhez.
Még úgy is, hogy a hajrában a vendéglátók csökkentették a hátrányukat, de ekkorra már rég elúszott az a bizonyos hajó, a vége 26–33.

Ami a játéknap további mérkőzéseit illeti: az Érd az utolsó tizenöt percet 13–4-re, a meccset 33–28-ra nyerte meg a Siófok ellen, a Dunaújváros Bulath Anita időn túli hetesével győzött Vácon, míg a Veszprém magabiztos sikert aratott.

NŐI KÉZILABDA NB I
13. FORDULÓ

Fehérvár KC–Győri Audi ETO KC 26–33 (15–11), Székesfehérvár, 1100 néző. Vezette: Kékes Cs., Kékes P.
FEHÉRVÁR: Kiss É. – AZARI 5, Herr A. 3 (1), Benzal 2, Horváth B. 2, TILINGER 6 (1), Vaszari 1. Csere: Győrffy (kapus), EMBEROVICS 3, Hajduch 2, Mayer 2, Kazai
GYŐR: Herr O. – Orbán 3, Hornyák Á. 3, Kovacsics 2, LÖKE 5, HORNYÁK D. 5, Korsós 3. Csere: LUNDE (kapus), Görbicz 2 (2), Tervel, Szepesi 4, AMORIM 5, Soós, Bognár-Bódi, Sirián
Kiállítások: 2, ill. 2 perc Hétméteresek: 3/2, ill. 5/2
MESTERMÉRLEG
Pal Oldrup Jensen: – Az első félidőben jól játszottunk, a kapusteljesítmény, a védekezés és a lövések hatékonysága mind-mind nagyon jó volt. A szünet után beállt a világ legjobb kapusa, és a védekezésünk agresszivitása is visszaesett. Ezek a momentumok okozták a fordulatot és a vereségünket.
Ambros Martín: – Az elején három hármas védekezést próbáltunk ki, ez nemigen működött, idegesen játszottunk, többet hibáztunk, és jól is kézilabdázott a Fehérvár. A második félidőben már sokkal koncentráltabbak voltunk, belelendültünk, kiharcoltuk a győzelmet, de azért ez nem kis nehézséget okozott.

Ipress Center-Vác–Dunaújvárosi KA 23–24 (12–10), Vác, 650 néző. V: Tomecskó-Hunyadi, Unyatinszki
VÁC: Triffa – Niksic 2, Fülöp A. 5, Virág 1, Nikcsevics, KAMPER 4, Szondi 1. Csere: Bíró B. (kapus), Farkas V. 6 (5), Szádvári 1, Kaiser, ERTL 3, Hámori
DUNAÚJVÁROS: VIG – Hosszu 1, GERA 4, FERLING 8 (3), Rádl 2, BULATH 9 (4), Vincze. Csere: Pisák, Csapó (kapusok), Takács D., Palotás
Kiállítások: 2, ill. 6 perc Hétméteresek: 6/5, ill. 8/7
Konkoly Csaba: – Szépen kezdtük felépíteni a mérkőzést, de az első félidő második felében elherdáltuk az előnyünket, ami megbosszulta magát. A második félidőben úgy tűnt, újra megnyertük a meccset, de a végjátékot mégis elbuktuk. Ez van – dolgozunk tovább.
Mátéfi Eszter: – A sírból hoztuk vissza ezt a mérkőzést. Nagyon fontos találkozót sikerült megnyerünk, óriási csatában kerekedtünk felül, ami fényesen bizonyítja, hogy mekkora küzdők vagyunk és mekkora szívvel tudunk kézilabdázni.

Veszprém Barabás-Duna Takarék–Eszterházy KFSC-Globál Safe 37–19 (18–11), Veszprém, 100 néző. V: Őri, Szalayné
VESZPRÉM: Pásztor – Kokas 1, Tóth G. 3, PLANÉTA 9 (2), KURUCZ 6, Tóth E. 4 (2), Pelczéder 2. Csere: SZEMEREY, GYÖRKÖS (kapusok), Takács Bianka 1, Hajtai 2, Kiskartali 3, Marincsák 2, Gulyás 2, Vesztergombi 1, Horváth D
EGER: Fekete – Héjjas 3, Bárány 4, Benedek 1, Pados 2 (2), Gyimesi 2, HÁRS 4. Csere: FERENCZI (kapus), Molnár N., Petrovics 1, Todorovic, Kovács V. 1, Gasková 1, Bárkai
Kiállítások: 10, ill. 6 perc Hétméteresek: 6/4, ill. 4/2
Róth Kálmán: – Tartottam egy kicsit ettől a mérkőzéstől, hiszen néha a kötelezőt a legnehezebb hozni, illetve féltem attól is, hogy a lányok nem veszik elég komolyan a találkozót. Végül hatvan percen át odaadással játszottak.
Herczeg Béla: – Megalázó vereséget szenvedtünk. Amit eddig sikerült felépíteni, azt most néhány nap alatt le is romboltuk. Ebben valószínűleg a szilveszter is közrejátszott, szégyelljük magunkat.

Érd–Siófok-Galérius Fürdő 33–28 (15–15), Érd, 800 néző. V: Medve, Nagy I L.
ÉRD: OGUNTOYE – Koren 4, KOVÁCS ANNA 7, Bognár B. 1, Kisfaludy 1, KLIVINYI 5, Schatzl. Csere: Janurik, Gridnyeva (kapusok), Szekeres 2, BALOG 7 (3), TRISCSUK 5, Vukcsevics, Wolf 1 (1)
SIÓFOK: FUTAKI – Lukács 3, Németh Cs., LÉRÁNT 8, Szabadfi 2, BOGDANOVICS 8 (2), ERDŐSI 5. Csere: Pastrovics (kapus), Dajka, Varga N., Szalai, Polics, Szamoránsky A. 2
Kiállítások: 8, ill. 14 perc Hétméteresek: 5/4, ill. 2/2
Szabó Edina: – Nagyon értékes győzelmet arattunk, a védekezésünk feljavulásával nyertünk.
Golovin Vlagyimir: – Megnehezítettük az Érd dolgát, de idegenben meg kell tanulnunk győzni.

A tabella: 1. Győri Audi ETO KC 12 11 - 1 388-266 22 pont, 2. FTC-Rail Cargo Hungaria 11 10 - 1 364-256 20, 3. Dunaújvárosi KA 13 9 1 3 360-324 19, 4. Érd 13 9 - 4 374-319 18, 5. Ipress Center-Vác 13 7 - 6 318-316 14, 6. Fehérvár KC 13 6 1 6 339-351 13, 7. DVSC-TVP 12 6 - 6 313-339 12, 8. Siófok-Galérius Fürdő 13 5 1 7 358-362 11, 9. Veszprém Barabás-Duna Takarék 13 5 1 7 340-344 11, 10. Budapest Bank-Békéscsaba 12 4 - 8 288-295 8, 11. MTK Budapest 12 1 - 11 265-375 2, 12. Eszterházy KFSC-Globál Safe 13 - - 13 284-444 0