Női KEL: a Pécs három ponttal nyert Diósgyőrben

Női NB I: a Sopron és a PINKK is lelépte ellenfelét

2014. 02. 09.

A címvédő Sopron idegenben 93–68-ra legyőzte az Atomerőműt a női kosárlabda NB I középszakaszának első fordulójában. A másik szombati mérkőzésen a PINKK ugyancsak fölényes győzelmet aratott a Vasas vendégeként.

NŐI KOSÁRLABDA NB I
KÖZÉPSZAKASZ, 1. FORDULÓ

MKB-EUROLEASING VASAS–PINKK PÉCSI 424 37–85 (13–19, 5–23, 7–20, 12–23), Budapest, Pasaréti út, 120 néző. Vezette: Fodor, Rácz, Hervay
VASAS: Szalay V. 3, Süle 12/3, Bajnóczi 2, Fejes F. 5/3, Barnai 9. Csere: Szabó F. 4, Farkas F. 2, Müller, Rakolczai, Gocsmann
PINKK: IVÁNYI 8, Sarok 4, Katona Sz., Győri, Pascua 11. Csere: Őri 7, TOMLINSON 14, Kennedy 9, KOVÁTS N. 10/6, ERŐS 8/6, Adamecz 3, RUJÁK 11/3
Krivacsevics Dragoljub: – Csapatom gerincét juniorok alkotják, akik a meccs előtt korosztályos bajnokin szerepeltek, ezért fáradtabban mozogtak. A találkozón megmutatkozott a nagyobb rutin és a fizikai különbség is a vendégek javára.
Roberto Hernández: – Pontatlanul kezdtük a találkozót, az első öt percet követően azonban összeszedtük játékunkat. Elkezdtünk védekezésben és támadásban is koncentrálni, ennek köszönhetően hamar nagyobb előnyre tettünk szert. A találkozó közepén néhány percre azonban pontatlanná váltunk, ez meg is látszódott az eladott labdák számán.

ATOMERŐMŰ-KSC SZEKSZÁRD–UNIQA EUROLEASING SOPRON 68–93 (11–31, 12–16, 20–19, 25–27), Szekszárd, 300 néző. Vezette: Makovsky, Surányi, Radnóti
SZEKSZÁRD: Scsekics 9/3, STUDER Á. 11/6, Theodorán, ZELE 24, Singleton 2. Csere: Kovalcsik 4, Dusanics 8/3, Tamis, Studer Zs. 8/3, Simon A. 2, Hajdú Zs., Árvay
SOPRON: CIGLAR 9/3, FEGYVERNEKY 15/6, Zsovár 5/3, Licskai 7, KRNJICS 14. Csere: FARIS 14/9, Simon Zs. 3/3, Hawkins 18/9, Weninger 3/3, Tetemondová 5/3
Kipontozódott: Hawkins (38. p.), Studer Zs. (39. p.)
Magyar Gergely: – Az első negyedben nem tudtuk tartani a lépést, ott sajnos el is ment a mérkőzés, de úgy érzem, a többi negyedért nem kell szégyenkeznünk.
Igor Polenek: – Az első félidőben aktívan játszottunk, a fordulást követően elfelejtettünk kosárlabdázni.

Női MK: pécsi derbi a nyolcban, finálé Fehérváron

A Magyar Kosárlabdázók Országos Szövetségének elnökségi döntése alapján a női Magyar Kupa nyolcas döntőjének Székesfehérvár ad otthont – olvasható a szövetség hivatalos honlapján.
A nyolcas döntőt március 21. és március 23. között rendezik meg. Elkészült a párosítás is, íme!