Női NB I: a Sopron majd 30 ponttal megverte a Győrt

2014. 02. 24.

A Sopron 97–68-ra győzött a Győr ellen a női kosárlabda NB I-ben. Pedig a győriek jól kezdték a meccset, az első két negyedet megnyerték, de a második félidőben esélyük sem volt.

A PEAC-Pécs 51–33-ra nyert a Vasas vendégeként a női kosárlabda NB I középszakaszának másik vasárnapi meccsén. A harmadik játékrész 7–8-cal, a negyedik pedig 8–5-tel zárult a pontszegény találkozón.

NŐI KOSÁRLABDA NB I, KÖZÉPSZAKASZ

HAT-AGRO UNI GYŐR–UNIQA EUROLEASING SOPRON 68–97 (28–26, 25–18, 11–34, 4–19), Győr, 400 néző. V: Benczur, Hegedűs T., Németh Cs.
GYŐR: Gambiraza 12/3, Koch, LAKLÓTH 16/3, TINKLE 18/12, Diamant 8. Csere: Semsei 9/3, Czirják, Ivanovics 5/3, Mansaré M., Lengyel, Fejes
SOPRON: FEGYVERNEKY 7, CIGLAR 23/6, Böröndy 3/3, HAWKINS 29/9, Krnjics 10. Csere: Faris 5/3, Tetemondova, Licskai 4, Simon Zs. 2, Zsovár 5/3, Wéninger 5/3, Sztankovics 4
MESTERMÉRLEG
Bencze Tamás: – A mennyből a pokolba kerültünk annak ellenére, hogy a szünetben az első pár perc fontosságára hívtam fel a figyelmet. Egyik játékrész eredménye sem teljesen reális, sajnos a végére szétestünk.
Igor Polenek: – Az első félidőben rosszul védekeztünk, ellenfelünk viszont kiválóan támadott, és meglepően pontosan dobott. A szünet utáni feljavult védekezésünknek köszönhetően tudtunk fordítani és ilyen különbséggel győzni.

MKB-EUROLEASING VASAS–PEAC-PÉCS 33–51 (6–24, 12–14, 7–8, 8–5), Pasaréti út, 80 néző. V: Tőzsér, Horváth A., Gyuris
VASAS: Aho 2, Farkas F. 5/3, Süle 3, Szabó F. 2, Barnai 6. Cs: Fejes F. 7, Bajnóczi 2, Szalay V. 6, Müller, Rakolczai, Gocsman
PEAC: Reid 7, Raksányi 12/6, Jovanovics 9, Pap, Nagy-Bujdosó 7/3. Cs: Kaposi 3, Kublina 3, Raus, Orozovics 10, Nagy D., Kiss V., Szűcs R
Krivacsevics Dragoljub: – Három negyeden keresztül pariban voltunk a szintén sok fiatal játékost felvonultató pécsiekkel, sajnos az első negyedben sok eladott labdánk volt. Fiatal csapatom van, a lányokon látszik az akarás, de még kevés a rutinunk a maihoz hasonló meccsekhez.
Djokics Zseljko: – Az első negyedben eldöntöttük az összecsapást. Csapatomnak szeretnék gratulálni, mert keményen készült a mai mérkőzésre is. A magyar kosárlabdának több a Vasashoz és hozzánk hasonló fiatal csapatra lenne, van szüksége. Látszik Krivacsevics kollégám munkája, hiszen jó szisztémájú, keményen védekező csapatot épített.

A KÖZÉPSZAKASZ ÁLLÁSA: 1. PINKK Pécsi 424 8/4 20, 2. PEAC-Pécs NKK 8/3 19, 3. UNIQA Euroleasing Sopron 8/3 19, 4. DVTK 8/3 19, 5. UNI Győr 8/2 18, 6. Atomerőmű KSC Szekszárd 6/6 18, 7. ZTE NKK 5/6 16, 8. MTK-Budapest 3/8 14, 9. MKB Euroleasing Vasas 1/10 12, 10. Ceglédi EKK –/10 10