Női NB I: az ETO érvényesítette a papírformát

2013. 11. 24.

A Győri ETO 33–26-ra legyőzte hazai pályán a DVSC-t a női kézilabda NB I 11. fordulójában.

Szoros meccsen nyert a Békéscsaba a Vác ellen, az Érd a Dunaújváros otthonából vitte el a pontokat.
A három kulcsjátékosát (Görbicz Anita, Heidi Löke, Eduarda Amorim) pihentető ETO nem érezte meg legjobbjai hiányát, hétgólos győzelmet arattak a DVSC ellen. Az első félidőben jól tartotta magát a debreceni csapat, szinte végig fej-fej mellett haladtak a felek, a szünetben 13–13 állt az eredményjelzőn.
A fordulás után a kapuba beálló Herr Orsolya mutatott be két fontos védést a gyorietokc.hu beszámolója alapján, majd Szepesi Ivett növelte a győriek előnyét, Kovacsics Anikó két akciógóljával pedig már négygólos fórban voltak a hazaiak. Az ETO kettős emberhátrányban is betalált Hornyák Ágnes révén, s végül magabiztosan behúzta a mérkőzést. A győriek legjobbja Szepesi Ivett volt, aki kilencszer volt eredményes a találkozón.

Egy pontra megközelítette a még mindig doboón tanyázó Dunaújvárost az Érd, miután a 11. forduló rangadóján idegenben tudott nyerni idegenben, és így előrelépni. Az éllovas Győr nehezebben lendült bele a játékba a Debrecen ellen, de így is biztosan nyert, ahogy a Siófok is lelépte otthon az Eger csapatát. A Vác kis különbségű legyőzésével fontos lépést tett a Békéscsaba az alsóházból elmozdulás felé, de a viharsarkiak bánatára egyik közvetlen riválisuk, a Veszprém is elhozta a pontokat az MTK-BSE vendégeként.

NŐI KÉZILABDA NB I

11. FORDULÓ

GYŐRI AUDI ETO-DVSC TVP 33-26 (13-13), Győr, játékvezetők: Buza, Pinizsi.
GYŐR: Lunde, Herr O. (kapusok), Boczkó-Hornyák Á. 3, Bognár-Bódi 2, Bulatovics 1, Hornyák D. 5, Korsós, Kovacsics 7 (3), Orbán 5, Sirián, Soós 1, Szepesi 9, Tervel.
DVSC: Lajtos, Makai, Varga (kapusok), Ábrahám 6, Barna 3, Bohus-Karnik Sz., Karnik Sz. 3 (3), Kudor 1, Mikula, Siska, Slakta 1, Som, Sopronyi 6, Szilágyi 6, Valovics, Varsányi.ef.
Kiállítások: 10, ill. 10 perc. Hétméteresek: 4/3, ill. 3/3.
Ambros Martín: – Az első félidőben úgy éreztem, mintha már szabadságra ment volna a csapat, ennél szebb búcsút érdemeltek volna a szurkolók. A pozitívum, hogy sikerült jól zárni szeptember óta tartó menetelésünket.
Varga József: – Az utolsó hét percre elfáradt a csapatom, de addig nagyszerű mérkőzést tudtunk játszani a mai Győrrel.

Siófok KC-Galerius Fürdő–Eszterházy KFSC-Global Safe 31–20 (13–10), Siófok, 300 néző. Vezette: Dr. Kozák, Wenzel
SIÓFOK: FUTAKI – Varga N., Drávai 2, Szamoránsky, LÉRÁNT 5, Bogdanovic 4, ERDŐSI 12. Csere: Nagy É. (kapus), Schneider 3, Szalai B. 3, Polics 1, Szabadfi 1, Deáki, Németh Cs., Termány
EGER: FEKETE D. – Hárs 1, Gyimesi 1, Pados 5, Trbovics 2, Bárány 4 (2), HÉJJAS 4. Csere: Fehér V. 2, Molnár N. 1, Bárkai, Todorovics.
Kiállítások: 2 perc illetve 2 perc Hétméteresek: – illetve 3/2
Golovin Vlagyimir: – Hittel és erővel nyertük meg a mérkőzést, melyen sokat számított a második félidei remek kezdésünk.
Herczeg Béla: – Nem tudtunk mit kezdeni a siófokiak hatosfalával, valamint az átlövőjátékunk is gyengére sikeredett ezen a napon, így nem is lehetett más a vége, mint súlyos vereség.

BUDAPEST BANK-BÉKÉSCSABAI ELŐRE NKSE–IPRESS CENTER VÁC 23–21 (14–12), Békéscsaba, 1200 néző. V: Baranyi, Szloska
Békéscsaba: Sipeki – Csáki 3, Barján 3, Szabó V. 2, GLUSICA 5, Hanczvikkel, KELEMEN 6. Cs.: VERESS (kapus), Nyikolajenko 2 (2), Walfisch, Dombi, Szögi 2.
Vác: Triffa – NIKSICS 4, Virág 1, FARKAS 6 (3), Fülöp 2, Nikcsevics 4, Szádvári. Cs.: Bíró (kapus), Kamper 1, Szondi 2, Hámori, Dakos 1.
Kiállítások: 4, ill. 0 perc. Hétméteresek: 3/1, ill. 4/3
Bakó Botond: – A védelmek domináltak a mérkőzésen. A viszonylag magabiztos előnyünket majdnem leadtuk, de helyén volt a lányok szíve, és nyertünk.
Konkoly Csaba: – Sajnos, néha tanácstalanok voltunk a támadójátékban, az eladott labdák megpecsételték sorsunkat.

DUNAÚJVÁROSI KOHÁSZ-ÉRD 27-34 (14-17), Dunaújváros, játékvezetők: B.Pech, Vágvölgyi.
DUNAÚJVÁROS: Pisák, Víg (kapusok), Ács 2, Berta 1, Bulath 5 (3), Csapó, Ferenczy, Ferling 3 (1), Gera 2, Hosszu 2, Palotás, Rádl, Takács D. 7, Takács F. 1, Vadász, Vincze 4.
ÉRD: Oguntoye, Gridnyeva, Janurik (kapusok), Balog 6 (4), Bognár 2, Kisfaludy, Klivinyi 3, Koren 4, Kovács A. 6, Kovács G. 2, Oláh, Schatzl 2, Szekeres 1, Triscsuk 5, Vukcsevics 3, Wolf.
Kiállítások: 6, ill. 10 perc. Hétméteresek: 3/3, ill. 5/4.

MTK BUDAPEST-VESZPRÉM BARABÁS DUNA TAKARÉK 19-27 (13-11), Budapest, játékvezetők: Bacs, Bán.
MTK: Hrankai, Kókai, Kurucz A. (kapusok), Barczi 5 (1), Blaubacher, Borbás 3, Fundák 1, Hornyák B. 1 (1), Kulich, Pácz 4, Petrovszki 2, Schneck, Szandai, Szekeres, Sztankovics.
VESZPRÉM: Pásztor, Szemerey (kapusok), Gulyás, Györkös, Hajtai 2, Kiskartali, Kokas, Kurucz I. 1, Marincsák, Pelczéder 5, Planéta 6 (3), Takács B. 4, Tóth E. 4, Tóth G. 4 (1),
Kiállítások: 8, ill. 6 perc. Hétméteresek: 5/2, ill. 6/4.

A tabella: 1. Győri Audi ETO KC 11 10 - 1 355-240 20 pont, 2. FTC-Rail Cargo Hungaria 10 9 - 1 337-235 18, 3. Dunaújvárosi KA 11 7 1 3 306-276 15, 4. Érd 11 7 - 4 309-264 14, 5. Fehérvár KC 10 6 1 3 271-258 13, 6. Ipress Center-Vác 11 6 - 5 264-271 12, 7. DVSC-TVP 12 6 - 6 313-339 12, 8. Siófok-Galérius Fürdő 11 4 1 6 297-308 9, 9. Veszprém Barabás-Duna Takarék 11 4 1 6 278-295 9, 10. Budapest Bank-Békéscsaba 12 4 - 8 288-295 8, 11. MTK Budapest 11 1 - 10 244-344 2, 12. Eszterházy KFSC-Globál Safe 11 - - 11 238-375 0

(Forrás: kezi.hu, fotó: sport365.hu)