Női NB I: az FTC 11 góllal nyert a Veszprém ellen

2013. 10. 03.

A bajnokság hetedik fordulójában az FTC-Rail Cargo Hungaria a Veszprém csapatát győzte le a népligeti Elek Gyula Arénában.

Alena Abramovich csupán a pálya széléről figyelhette a bakonyi csapat elleni mérkőzést, mivel egy régebbi könyöksérülése miatt pár napos pihenőre kényszerült. Csütörtökön viszont már együtt edz majd a csapattal.

A Veszprém elleni bajnoki meglepetésszerűen kezdődött, hiszen a vendégek igen bátran kézilabdáztak. A 4. percben már 3-6-ra vezettek. Hiába kapaszkodott a Fradi, a fiatalokból álló alakulat nem hagyta magát, így 9-11-re még mindig vezettek. A fordulat ezt követően érkezett, amikor is 11-11-re egyenlítettek a zöld-fehérek, majd Szarka és Kovacsicz góljaival kétgólos vezetésre tett szert az FTC. Ekkor 6-0 sorozatot produkált Elek Gábor csapata, amit Tóth Gabriella szakított meg, megszerezve együttese 12. gólját. Szikora a félidő második felében csupán három gólt kapott! Ennek is köszönhetően előnyüket még tovább tudták növelni a hazaiak és végül hatgólos előnnyel vághattak neki a második játékrésznek.

A magabiztos vezetés tudatában sem engedett ki a Fradi. Ráadásul fiataljai is megcsillogtatták tudásukat, Szekerczés és Mészáros is betalált. Such Nelli 41. percben szerzett góljával nőtt tízre a különbség. Elek Gábor Szikorát 31-21-es állásnál cserélte le. Helyére junior Eb-ezüstérmes kapusunk Ferenczi Annamária állt. A utolsó negyed órában kiegyenlített volt a játék. Pena káprázatos passzokkal szolgálta ki társait, akik többnyire éltek a lehetőséggel és betaláltak a veszprémiek kapujába. A mérkőzés végjátékában potyogtak a gólok, de a Fradi győzelme már nem forgott veszélyben. Végül 11 góllal bizonyult jobbnak a fővárosi csapat ellenfelénél. A bajnoki mérkőzés pedig remélhetőleg jól szolgálta a csapat ráhangolódását a hétvégi BL-rajtra.
A Ferencváros vasárnap a dán FC Midtjylland vendégeként kezdi meg BL szereplését. A mérkőzés 17 órakor kezdődik, és a találkozót a Digi Sport élőben közvetíti!

NŐI KÉZILABDA NB I, 7. FORDULÓ

FTC-RAIL CARGO HUNGÁRIA–VESZPRÉM BARABÁS-DUNATAKARÉK 41–30 (20–14), Elek Gyula Aréna, 600 néző. V: Medve, Nagy L.
FTC: Szikora – Kovacsicz 2, Szamoránsky P. 3, Tomori 3, Steinbach 3, Szucsánszki 2, Vérten 1. Csere: Ferenczi (kapus), SUCH 4, PENA 10 (6), Zácsik 2, Cifra 2, SZARKA 4, SZEKERCZÉS 4, Mészáros 1
VESZPRÉM: Pásztor – Hajtai, PLANÉTA 7, Tóth E. 3 (2), TAKÁCS 5, TÓTH G. 7 (2), Pelczéder 4. Csere: Györkös (kapus), Kurucz, Gulyás, Kiskartali 1, Marincsák 3, Vesztergombi, Kokas
Kiállítások: 8, ill. 6 perc Hétméteresek: 7/6, ill. 5/4
Elek Gábor:
– Nem örülök, hogy tartjuk magunkat ahhoz a szokáshoz, hogy a nemzetközi kupaindulás előtt nagyon sok gólt kapunk.
Róth Kálmán:
– Büszke vagyok csapatomra, hogy ennek a bombaerős Fradinak harminc gólt lőtt. Sok sikert kívánok minden, nemzetközi kupában induló csapatnak.

AZ ÁLLÁS 1. Győri Audi ETO KC 12=7 mérkőzés, 2. FTC-Rail Cargo Hungaria 12/7, 3. DVSC-TVP 10/6, 4. Érd 8/5, 5. Dunaújvárosi Kohász KA 8/6, 6. Fehérvár KC 8/6, 7. Ipress Center Váci NKSE 8/6, 8. Siófok KC-Galerius Fürdő 4/6, 9. Veszprém Barabás Duna Takarék 2/6, 10. Budapest Bank Békéscsaba 2/6, 11. MTK-Budapest SE 0/6, 12. Eszterházy KFSC-Globál Safe 0/7

(Forrás: fradi.hu)