Női NB I: az MTK megszorongatta a PEAC-Pécset

2014. 02. 10.

Az MTK a záró negyed elején még vezetett, ám végül 65–58-ra kikapott a PEAC-Pécstől hazai pályán a női kosárlabda NB I középszakaszának első fordulójában. A másik vasárnapi mérkőzésen a DVTK 81–48-ra nyert a ZTE otthonában.

NŐI KOSÁRLABDA NB I
KÖZÉPSZAKASZ, 1. FORDULÓ

MTK BUDAPEST–PEAC-PÉCS 58–65 (16–14, 13–19, 19–13, 10–19), Városmajor, 120 néző. V: Balog, Németh Cs., Minár
MTK: Orsó 8, Medgyessy 9, Vukov 6, SZVITLICA 16/3, Bagi 2. Cs: Reiner 12, Baksa 5/3, Miháczi.
PEAC: Fűrész 7/3, REID 15, Jovanovics 18/6, Pap 3, NAGY-BUJDOSÓ 9. Cs: Kaposi 3, Raksányi 6, Szűcs R., Horváth L. 2, Kiss V. 2, Raus.
Kipontozódott: Reid (36. p.), Baksa (40. p.), Orsó (40. p.)
Sztevan Csupics: – Nagyon jó mérkőzést játszottunk, a végére azonban elfáradtunk, és ellenfelünk kihasználta, hogy nagyobb neve van csapatunkéhoz képest.
Zseljko Djokics: – Hárman hiányoztak a mai meccsen a rotációból, de harcosságunkkal ellensúlyoztuk a huszonhét eladott labdánkat, ennek is köszönhetően tudtunk győzni. Kemény edzéseken voltunk túl, az ellenfél is jól játszott, mindent megtett a siker érdekében.

ZTE NKK–ALUINVENT-DVTK 48–81 (5–21, 14–23, 8–19, 21–18), Zalaegerszeg, 100 néző. V: Jakab, Jurák, Kulcsár
ZTE: Török 2, Fuisz 3, CZUKOR 18/6, Varga Zs. 2, Horváth Zs. 4. Cs: Darida 2, Mányoky 10/6, Fritz 5, Vágvölgyi 2
DVTK: Bukovszki, RAVEN 11/3, Dubei 2, Jansone 14, TOBIN 20. Cs: SVERRISDÓTTIR 10/3, Szabó B. 4, Horváth B. 6, Szabó P. 2, Czank 2, Vincze 6, Bálint 4.
Gáll Tamás: – Az első negyedben mínusz ötös teljesítményindexet csináltunk, itt el is dőlt a mérkőzés. Nem ezt szerettük volna, de most csak ennyire tellett.
Maikel López: – Hosszú volt az út Zalaegerszegre, ami miatt az elvárt gyors tempóba néhány hiba csúszott. Próbáljuk ezeket kijavítani, a ZTE rámutatott a tévedéseinkre.

AZ ÁLLÁS 1. Győr 16/8 mérközés, 2. PEAC 16(9, 3. DVTK 15/ 9, 4. Sopron 13/8, 5. Szekszárd 13/8, 6. PINKK 12/8, 7. Zalaegerszeg 12/9, 8.Vasas 11/8, 9. MTK 12/9, 10. Cegléd 8/8

A csapatok magukkal hozták egymás elleni eredményeiket a Közép-európai Liga és az NB I alapszakaszából.