Női NB I: döntőben a Vasas és a Békéscsaba

2014. 03. 13.

Idegenbeli győzelmével a Vasas és a Békéscsaba is bejutott a döntőbe a női röplabda NB I-ben. Előbbi a TFSE, utóbbi a Gödöllő ellen gyűjtötte be harmadik győzelmét az elődöntős párharcban.

Mindkét csapat három mérkőzés alatt intézte el a továbbjutást.

NŐI RÖPLABDA NB I
ELŐDÖNTŐ, 3. MÉRKŐZÉSEK
ALUPROF TFSE–VASAS ÓBUDA 0:3 (–15, –21, –17), Budapest, Győri út, 130 néző. V: Tillmann, Bodrogi
TFSE: Gyimes 5, Lakatos 5, Lutter 2, BORSOS 7, Blerher 1, HORNOK 8. Csere: Kötél, Horváth P., Takács B. 5, Fritz, Windish, Lneeff
VASAS: Bacsi 6, Tálas 5, MIKLAI 16, Gubicza 6, SZABÓ A. 12, STEFANIK 8. Csere: Lékai, Tóth A., Fábián, Ludman 1, Benkő 2
MESTERMÉRLEG
Gubik János: – Folytattuk zaklatott játékunkat, óriási hullámvölgyekkel, így nem is lehetett más a mérkőzés végkimenetele.
Jókay Zoltán: – Örülök, hogy sorozatban ötödszörre is döntőbe jutottunk, koncentrációban néha kiengedtünk, annak meg is lett az eredménye, de összességében jól játszottunk.
Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc végeredménye: 3-0, a Vasas javára

TEVA-Gödöllői RC–Linamar-Békéscsabai RSE 0:3 (–18, –20, –13), Gödöllő, 250 néző. V: Mezőffy, Adler
Gödöllő: Lutter L. 1, Szakmáry 13, Hackl 4, Csengeri 8, Mester, Széles 7. Cserék: Lékó.(liberó), Kriegel Zs. 3, Erdős, Antal A 1. Merkószki 1
Békéscsaba: AKIMOVA 5, IRICANIN 14, Pap D. 9, Soós 8, Szombathelyi Sz. 11, Leidgeb 8. Cserék: MOLCSÁNYI (liberó)
Horváth András: – Gratulálok a Békéscsabának, és sok sikert kívánok neki a döntőben. Ma a támadások hatékony befejezésével voltak gondjaink, enélkül pedig nem lehet nyerni.
Kormos Mihály: – Úgy érzem, megérdemelten nyertük meg a párharcot, mert mentálisan és fizikailag is jobban bírtuk az erőpróbát. Sporttörténelmi siker ez a város történetében.
Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc végeredménye: 3-0, a Békéscsaba javára

(Forrás: NSO, fotó: Doba István)