Női NB I: elképesztő kezdés, PINKK-siker

2014. 02. 23.

Kiütéses győzelem a női kosárlabda NB I középszakaszában: a PINKK Pécsi 424 hazai pályán 88–36-ra legyőzte a Szekszárdot a 8. fordulóból előre hozott mérkőzésen.

A vendégek az első húsz percben mindössze kilenc pontra voltak képesek.
A PINKK az első negyed után 20–2-re, a nagyszünetben 53–9-re vezetett a rendkívül rossz hatékonysággal dobó Atom ellen, és bár a második félidő nem volt ennyire egyoldalú, a különbség ötven pont fölé kúszott.
A két csapat a hét közepén is megmérkőzött egymással, szekszárdi találkozójukat a PINKK „csak” az utolsó negyedben tudta a maga javára fordítani (81–65).

A Diósgyőr magabiztos, 14 pontos győzelmet aratott az MTK vendégeként.

A Zalaegerszeg hazai pályán, a DVTK idegenben aratott győzelemmel javította pozícióját a szombati játéknapon.

NŐI KOSÁRLABDA NB I, KÖZÉPSZAKASZ

ZTE NKK CEGLÉDI EKK 74–56 (18–14, 22–19, 8–14, 26–9), Zalaegerszeg, 150 néző. V: Boros T., Minár, Válé
ZALAEGERSZEG: Török Sz. 2, Fuisz 6, Czukor 7/3, VARGA ZS. 20, HORVÁTH ZS. 12. Csere: Darida, IVANOVICS 13, Fritz 4, Mányoki 7/3, Vágvölgyi 3
CEGLÉD: HADZSOVICS 17/3, Szabó II D., Gorjanácz 3, Kobolák 3, VILIPICS 15. Csere: JERKOVICS 12, Orbán 6, Filipowicz D
Gáll Tamás: – Örömteli, hogy sikerült magabiztosan nyernünk, még akkor is, ha csak a végjátékban húztunk el.
Áron Balázsné: – Harminc percig pariban voltunk. Miután elfáradtak a húzóemberek, két perc alatt kialakult a nagy különbség. Ellenfelünk kihasználta a hazai pálya minden lehetőségét.

MTK-BUDAPEST–ALUINVENT-DVTK 63–77 (26–25, 13–18, 10–22, 14–12), Városmajor u., 100 néző. V: Bognár, Radnóti, Kovács N.
MTK: MEDGYESSY 12, Baksa 8, Vukov 4, SVITLICA 21, Bagi 4. Csere: Reiner 4, Orsó 7/6, Miháczi, Cymmer 2, Szabó V. 1, Varga B
DIÓSGYŐR: Bukovszki 7/3, RAVEN 11, Dubei 8/6, Jansone 9/3, TOBIN 14. Csere: Horváth B. 6/3, Czank 3, Sverrisdóttir 8, Bálint 3/3, VINCZE V. 6, Szabó P. 2, Szabó B
Kipontozódott: Medgyessy (31. p.)
Sztevan Csupics: – Két negyedet tudtunk nyerni a jelenleg legjobb formában lévő csapat ellen. Rákényszerítettük a Diósgyőrt, hogy az egész találkozó folyamán egyszerre három légiósa is a pályán tartózkodjon.
Maikel López: – Küzdelmes, harcos mérkőzésen diadalmaskodtunk, aminek nagyon örülök. Jelenlegi helyzetünkben azt is pozitívumként kell megélni, hogy nem sérült meg senki az összecsapáson.

PINKK PÉCSI 424–ATOMERŐMŰ KSC SZEKSZÁRD 88–36 (20–2, 33–7, 20–15, 15–12), Komló, 500 néző. V: Jakab L., Hervay, Varga Z.
PÉCS: Kennedy 8/6, Katona 1, Sarok 8/6, ŐRI 14/3, TOMLINSON 14. Csere: IVÁNYI 13/9, Győri 2, Pascua 4, Kováts N., Erős 7/3, RUJÁK N. 11/3, Adamecz 6
SZEKSZÁRD: Scsekics 4, Studer Zs., Dusanics 7/3, Zele 11, Singleton 2. Csere: Theodorán 2, Kotnik 2, Studer Á. 6/3, Hajdú Zs. 2, Simon A
Kipontozódott: Studer Á. (37. p.), Kennedy (39. p.)
Kiállítva: Magyar (16. p.)
Roberto Hernández: – Az első félidőben kitűnő védekezésünkkel megalapoztuk jó játékunkat, már ekkor eldőlt a mérkőzés. A másodikban ritkán tapasztalt dolgokat láttam a pályán.

A tabella: 1.PINKK Pécsi 424 8/4 20, 2. DVTK 8/3 19, 3. Atomerőmű KSC Szekszárd 6/6 18, 4. UNI Győr 8/1 17, 5. UNIQA Euroleasing Sopron 7/3 17, 6. PEAC-Pécs NKK 7/3 17, 7. ZTE NKK 5/6 16, 8. MTK-Budapest 3/8 14, 9. MKB Euroleasing Vasas 1/9 11, 10. Ceglédi EKK –/10 10