Női NB I és KEL: a Szekszárd legyőzte a Vasast, a PEAC-Pécs súlyos veresége

2013. 10. 25.

Az élvonalbeli női kosárlabda-bajnokságban a Szekszárd a Vasas vendégeként nyert hat ponttal.

A különbség már a félidőben kialakult, a harmadik és a negyedik negyed döntetlent hozott. A Szekszárd harmadik meccsén másodszor nyert, a Vasas másodszor kapott ki.

MESTERMÉRLEG

Krivacsevics Dragoljub: – A mai játékunkat a kelleténél is több hiba jellemezte, sok volt az eladott labdánk és rosszul dobtunk mezőnyből is. Annak viszont örülök, hogy teljes rotációt tudtam alkalmazni. A maihoz hasonló egál meccsekből a jövőbe sokat profitálhatunk, tanulhatunk.

Magyar Gergely: – Arra készültünk, hogy a hazai pályán elszenvedett vereségünket követően visszavágjunk a Vasasnak. Hellyel közzel jó játékkal sikerült is elérni célunkat.

NŐI KOSÁRLABDA NB I

MKB-EUROLEASING VASAS–ATOMERŐMŰ-KSC SZEKSZÁRD 52–58 (16–19, 14–17, 9–9, 13–13), Pasaréti út, 100 néző. V: Jurák, Lövész, Varga Z.
VASAS: Aho 6, Süle 5, Müller 4, BARNAI 7, HATÁR 15. Cs: Pál 6, Rakolcai 2, Szabó F. 3, Bajnóczi 2, Farkas F. 2, Gocsman
SZEKSZÁRD: SCSEKICS 17/3, Kalocsai 6, Dusanics 6/3, ZELE 14/3, KOVALCSIK 4. Cs: Studer Zs. 3, Hajdú 6/6, Simon A. 2, Tamis, Studer Á
Kipontozódott: Határ (36. p.), Zele (40. p.), Süle (40. p.)

KEL: a PEAC-Pécs súlyos vereséget szenvedett

A női kosárlabda Közép-európai Liga 14. fordulójának előre hozott mérkőzésén a PEAC-Pécs hazai környezetben húszpontos vereséget szenvedett a Good Angels Kosice ellen.
Az eddig veretlen vendég kassaiaknak nem okozott nehézséget a PEAC legyőzése. Főleg a mérkőzés középső szakaszában jött ki a két csapat közötti különbség, és végül 20 ponttal is megérdemelten nyertek a vendégek. A pécsiektől a 18 pontos Maurita Reid nyújtott kiemelkedőt, de a vendégeknél több volt a jó egyéni teljesítmény, és ez döntőnek bizonyult.

Djokics Zseljko: – Jól kezdtük a mérkőzést, inkább védekezésben sikerült megoldani a taktikai feladatokat. Jobban kosaraztunk, mint Kassán, támadásban még fejlődnünk kell, de a fiataljaink kezdenek felnőni a feladatokhoz. A kemény munka fáradsága azért kiütközött a mérkőzésen.

Maros Kovacsik: – Szeretünk a PEAC ellen játszani, azt a stílust követi, amit mi is igyekszünk tenni. Agresszíven védekezik, sok kettő-kettő és rotáció jellemzi kollegám munkáját. Jó felkészülés volt ez a mérkőzés az Euroligára, hiszen húszpontos vezetésnél is koncentrálnunk kellett. Minden fronton jó szezont kívánok a pécsieknek!

NŐI KOSÁRLABDA KÖZÉP-EURÓPAI LIGA

14. FORDULÓ – ELŐRE HOZOTT MÉRKŐZÉS
PEAC-PÉCS–GOOD ANGELS KOSICE (szlovák) 56–76 (17–21, 11–20, 9–18, 19–17), Pécs, 200 néző. V: Győrffy, Tőzsér, Surányi
PÉCS: REID 18, JOVANOVICS 14/3, Horváth L. 6, Nagy Bujdosó 4, Williams 9. Cs: Kaposi 1, Fűrész, Orozovics 4, Raus, Kiss V., Pap R., Szűcs R
KOSICE: BOJOVICS 7, KUPCIKOVA 12, Abdi 4, PIERSON 17, Janoscsikova 4. Cs: Mathies 4, KRIVACSEVICS 13, Hruscsakova 9/3, Bálintova 3/3, Zietara, Kissova 3/3
Kipontozódott: Mathies (36. p.), Kupcsikova (40. p.), Kaposi (40. p.)