Női NB I: magabiztos győri siker az első döntő találkozón a  Népligetben

Női NB I: magabiztos győri siker az első döntő találkozón a Népligetben

2014. 05. 11.

A Győri Audi ETO KC női kézilabdacsapata nagy lépést tett a bajnoki címvédés felé, miután a döntő első felvonásán nagyon simán aratott hétgólos győzelmet a Népligetben az FTC-Rail Cargo Hungaria vendégeként.

A győriek az 5. perctől robbantottak, a félidőre már nyolc góllal megléptek, és simán nyertek. Folytatás május 15-én, csütörtökön Győrben. Amennyiben az ETO győz, úgy lezárja az egyik fél második győzelméig tartó párharcot, és megszerzi a klub tizenegyedik, sorrendben hetedik bajnoki címét.

A meccs előtt a ferencvárosiak is köszöntötték a BL-címvédő győri csapatot, illetve az aktív játékkal felhagyó Alena Abramovicsot és Zácsik Szandrát. A népligetieknél nem tudta vállalni a játékot a sérüléssel bajlódó Mészáros Rea, míg a vendégeknél Szepesi Ivett ugyan ott volt a nevezettek között, de egyelőre még a rehabilitációját tölti.

Az első gólt Kovacsicz Mónika révén a Ferencváros szerezte, ám ekkor vezetett utoljára a hazai csapat, amely támadásban pontatlan volt, több labdát elszórt, kapujában pedig Alena Abramovics teljesen hatástalannak bizonyult. Görbicz Anita szép akciógólokkal járult hozzá a különbség növeléséhez, ráadásul Heidi Lökét is remekül szolgálta ki, amit a norvég beállós ki is használt.

Az Abramovicsot váltó Szikora Melinda jól szállt be a mérkőzésbe, de támadásban csak Szucsánszki Zita volt dicsérhető a népligetieknél. A különbség így nyolc gólra nőtt a szünetig, sok kérdés tehát már nem maradt a második félidőre.

Ambros Martín ennek ellenére biztosra ment, a folytatásra is a legjobbjait küldte ki, és csak negyed órával a vége előtt ültette le Lundét, aki után a többi győri kulcsember is pihenőt kapott. Az FTC ezt kihasználva mínusz 12-ről 28–21-re felzárkózott – főként a fonalat elkapó Laura Steinbachnak köszönhetően –, és a Győr végül „csak” hét góllal nyert.

NYILATKOZATOK

„Elég kemény mérkőzés volt, főként az elején kellett figyelnünk, úgy támadásban, mint védekezésben – mondta a győriek válogatott irányítója, Görbicz Anita a találkozót közvetítő RTL Klubnak.
– Jól játszottunk, bár a végén már picit kiengedtünk. Két és fél nap szünetünk a BL-döntő után, és nehéz volt felpörögni újra az edzéseken. Aztán Ambros felhívta a figyelmüket az előttünk álló feladatra, de persze mi is tudtuk, hogy fel kell pörögjünk. A Fradi jó csapat, igaz, ezúttal nem úgy játszott, ahogy tud, ahogy várták ők maguktól, vagy a szurkolóik tőlük. Győrben keményebb ellenállásra számítok.”

„Tökéletes alakul a szezonunk – nyilatkozta Eduardo Amorim, a győriek brazil átlövője.
– Sokat ünnepeltünk a héten, de azért látható volt, hogy a játékra is maradt erőnk. Szeretnénk a mostanihoz hasonló taktikát választani a győri mérkőzésre, mint amit most, a Népligetben bemutattunk. Ennek a kemény védekezés az alapja, mert a fáradt Fradi ellen ez volt a kulcs.”

„Tudtuk, hogy kemény meccs vár ránk, úgy is készültünk, hogy nekünk is keménynek kell lenni – mondta a győriek klasszis kapusa, Katrina Lunde.
– Aztán a pályán kemények is voltunk. Jó lenne már elmenni pihenni, igyekszünk minél gyorsabban lezárni a döntőt, hogy már csak egy meccs legyen a szezonból, több ne.”

„A győri találkozón megteszünk mindent annak érdekében, hogy az a meccs majd szorosabb legyen, mint volt ez a mai – értékel Szucsánszki Zita, a Ferencváros válogatott játékosa.
– A fél csapatunk beteg, de azt azért látni kell, hogy az ETO most lett ismét BL-győztes. Mi önbizalmat leginkább még az első fordulóban aratott Győr elleni győzelemből szerezhetünk, ebből a mai mérkőzésből most nem. Nehéz lesz felállni innen, de azért Fradi a Fradi, hogy felálljon, és hiszek benne, hogy fel is állunk!”

NŐI KÉZILABDA NB I
DÖNTŐ, ELSŐ MÉRKŐZÉS
FTC-RAIL CARGO HUNGARIA-GYŐRI AUDI ETO KC 25–32 (10–18), Népliget, Elek Gyula Aréna. V: Andorka Miklós, Hucker Róbert
FTC: Abramovics – Kovacsicz 3, Pena 4, Szucsánszki 3, Cifra 1, Tomori 2, Szarka 1. Csere: Szikora (kapus), Zácsik 1, Szamoránsky P. 2, Steinbach 6 (2), Szekerczés, Such, Vérten 2
GYŐR: Lunde – Bognár-Bódi 3, Löke 4, Tervel, Amorim 5, Görbicz 9 (3), Kovacsics 2. Csere: Herr O. (kapus), Bulatovics 3, Hornyák Á., Orbán 1, Korsós 3, Soós 2, Hornyák D., Sirián
Hétméteresek: 4/2 ill. 5/3 Kiállítások: 8 perc, ill. 4 perc