Női NB I: nem volt esélye az egrieknek Debrecenben

2014. 01. 18.

A DVSC már a félidőben nyolc góllal vezetett a sereghajtó egriek ellen, és végül 33–22-re győzött a női kézilabda NB I pénteki mérkőzésén.

NŐI KÉZILABDA NB I
DVSC-TVP–ESTERHÁZY KFSC-GLOBÁL SAFE 33–22 (19–11), Debrecen, 1000 néző. V: Nagy F., Túróczy
DVSC: LAJTOS, Slakta 2, Karnik Sz. 4 (3), KUDOR 4, ÁBRAHÁM 4, Barna 1, Szilágyi Á. 3. Csere: Makai (kapus), Valovics, Sopronyi 8 (5), Karalyos, Vörös 3 (2), Varsányi 1, Som 1,. Bohus-Karnik M. 2, Mikula
EGER: Fekete D., HÁRS 7, Pados 4 (1), Gyimesi, Bárány 6 (2), Sári 1, Héjjas. Csere: FERENCZI (kapus), Molnár N., Gaskó, Kovács V. 1, Petrovics 1, Bárkai 1, Benedek, Todorovics 1
Kiállítások: 10, ill. 10 perc Hétméteresek: 13/10, ill 4/3
Varga József: – Közepes játékkal is hoztuk a kötelezőt.
Herczeg Béla: – Úgy tűnik, idegenbeli meccseink továbbra is már az Eger-táblánál eldőlnek. Visszasírjuk az őszt, amikor szorosabb meccset játszottunk a debreceniekkel.

AZ ALAPSZAKASZ ÁLLÁSA 1. Győri Audi ETO KC 26, 2. FTC-Rail Cargo Hungaria 24, 3. Dunaújvárosi Kohász KA 21, 4. Érd 20, 5. Ipress Center Váci NKSE 16, 6. DVSC-TVP 16, 7. Fehérvár KC 13, 8. Veszprém Barabás Duna Takarék 11, 9. Siófok KC-Galerius Fürdő 11, 10. Budapest Bank Békéscsaba 10, 11. MTK-Budapest SE 2, 12. Eszterházy KFSC-Globál Safe 0

Női KEK: mindkétszer idegenben játszik a Veszprém

A francia Fleury Loiret Handball elleni KEK-nyolcaddöntő mindkét meccsét idegenben játssza a Veszprém női kézilabdacsapata.
Tóth Eszter és csapattársai először január 31-én este nyolc órától Montargis-ban, majd február 2-án este hat órától Saranban csapnak össze. A veszprémiek busszal utaznak Franciaországba.

Férfi kézi: a Veszprém megküzd a két szkopjei élcsapattal

Az MKB-MVM Veszprém férfi kézilabdacsapata egy meghívásos tornán Szkopjéban megmérkőzik a helyi Vardarral és Metalurggal is.

A klub tájékoztatása szerint a veszprémiek január 31-én a Vardar Szkopje, míg február 1-jén a Metalurg Szkopje ellen lépnek pályára a macedón fővárosban, a Trajkovszki Arénában.
Elképzelhető, hogy a találkozók a televízióban is láthatók lesznek, ugyanis már folynak a tárgyalások a Digi Sporttal ez ügyben.

Mindhárom csapat érdekelt a Bajnokok Ligájában: a Veszprém százszázalékos teljesítménnyel vezeti az A-csoportot, míg a Metalurg a harmadik, a Vardar pedig a negyedik helyen áll a C jelű hatosban.