Női NB I: nyert a Siófok, a Veszprém és a Békéscsaba

2014. 01. 26.

Az első félidő után még 7 gólos hátrányban lévő Veszprém 30–26-ra nyert Debrecenben a női kézilabda NB I 17. fordulójában. A Siófok két gólt megtartott szünetbeli előnyéből a Vác ellen, míg a Békéscsaba sima győzelmet aratott az MTK felett.

NŐI KÉZILABDA NB I
17. FORDULÓ
DVSC-TVP–VESZPRÉM BARABÁS-DUNA TAKARÉK 26-30 (17-10), Debrecen, 1000 néző. V: Hargitai, Markó.
DVSC: Lajtos – SLAKTA 5, Sopronyi 7 (4), Kudor 1, Ábrahám 3, Barna É. 4, Szilágyi Á. 2. Csere: Karalyos 1, Karnik Sz. 2, Simsik 1, Bohus-Karnik M
VESZPRÉM: Pásztor – Vesztergombi 1, Tóth E. 2, PLANÉTA 8 (4), KURUCZ 2, TÓTH G. 9, Pelczéder. Csere: SZEMEREY (kapus). TAKÁCS B. 5, MARINCSÁK 3, Horváth D., Kokas
Kiállítások: 14, ill. 8 perc Hétméteresek: 6/4, ill. 4/4
Varga József: – Harminc perc álom, harminc perc rémálom
Róth Kálmán: – Aki látta ezt a mérkőzést, megtapasztalhatta a női kézilabda minden szépségét.

EUBILITY GROUP­-BÉKÉSCSABA ELŐRE NKSE–MTK­-BUDAPEST 35–23 (19—11), Békéscsaba, 600 néző. V.: Heim, Jolántai.
BÉKÉSCSABA: Veress – CSÁKI 4, Nyikolajenko 6 (2), Szögi, 2, Szabó V. 3, WALFISCH 5 (1), Kelemen 2. Cs.: TERENYI(kapus), GLUSICA 5, Gávai 2, Barján 2, Tóth S. 1, Dombi, 1, Kovács A. 1, Török G. 1
MTK: Kókai – Fundák 1, Pácz L., Barczi 4, Petrovszki 4, (2), BORBÁS 7 (4), Fekete B. Cs.: Kurucz A., Hrankai (kapusok), Buzsáki 3, TAKÁCS F. 4, Hornyák B
Kiállítások: 6, ill. 10 perc. Hétméteresek: 3/3, ill. 6/6.
Bakó Botond: – Hoztuk az elvárt győzelmet. Olyan fiatalok is játéklehetőséget kaptak, akik a bajnokságban eddig még nem nagyon kaptak szerepet.
Majoros Gusztáv: – A játék minden elemében, támadásban és védekezésben is jobb volt az ellenfél.

SIÓFOK KC-GALERIUS FÜRDŐ–IPRESS CENTER-VÁC 23–21 (13–8), Siófok, 300 néző. Vezette: Bacs, Bán.
SIÓFOK: FUTAKI - Lukács 2, Németh Cs., SZAMORÁNSKY A. 5, LÉRÁNT 5 (1), ORBÁN ANNAMÁRIA 7 (1), Szalai B. 1. Csere: PASTROVICS (kapus), Erdősi 2, Polics 1, Schneider, Szabadfi
VÁC: Triffa – Niksic, Virág 2, Fülöp A. 1, KAMPER 3, NIKCSEVICS 8, Szádvári 1. Csere: BÍRÓ B. (kapus), Drávai 3, Dakos 2, Szondi 1, Farkas V
Kiállítások: 6 perc illetve 4 perc Hétméteresek: 4/2 illetve 2/0
Golovin Vlagyimir: – Motiváltan játszottunk, végig jól küzdöttünk. Amikor felzárkóztak a váciak, akkor rendszerint tudtunk újítani. Fontos két pontot szereztünk.
Konkoly Csaba: – A győzelem kérdése az első félidőben eldőlt. Amikor sikerült rendeznünk a sorokat, akkor már nem tudtuk felzárkózni. Nagyon jól felkészített Siófok ellen szenvedtünk vereséget.

AZ ÁLLÁS: 1. Győri Audi ETO KC 32, 2. FTC-Rail Cargo Hungaria 30, 3. Érd 23, 4. Dunaújvárosi Kohász KA 23, 5. Ipress Center Váci NKSE 19, 6. Fehérvár KC 17, 7. DVSC-TVP 16, 8. Siófok KC-Galerius Fürdő 15, 9. Budapest Bank Békéscsaba 14, 10. Veszprém Barabás Duna Takarék 13, 11. MTK-Budapest SE 2, 12. Eszterházy KFSC-Globál Safe 0