Női NB I: sima hazai sikerek

2014. 01. 06.

A női kézilabda NB I 13. fordulójában hazai pályán nyert az FTC és a DVSC, a fővárosiak a Békéscsabát győzték le tíz góllal, a hajdúságiak az MTK-nál bizonyultak jobbnak tizenegy találattal.

Jól kezdett a Fradi a válogatott szünet utáni első meccsén, de a félidő felére utolérte a Békéscsaba (9–9) a fővárosiakat. Elek Gábor időkérése után rendezte a sorokat a hazai csapat, és a szünetre négygólos előnyt harcolt ki (19–15). A második játékrész elején Leposava Glusica kapott kapta meg a harmadik két percét, amiért fejen találta Tomori Zsuzsannát. A Fradi előnye hétre is felkúszott, innen mínusz háromig tudott zárkózni a Békéscsaba. 28–25 után azonban fokozatosan ellépett az FTC, így a hajrára nem maradt izgalom, Szucsánszkiék tízzel nyertek.

A DVSC az első félidő utolsó tíz percében tudott biztos előnyhöz jutni az MTK ellen, a második harminc percben többnyire tíz körül mozgott a különbség, a hajdúságiak a végén 33–22-re bizonyultak jobbnak.

Női NB I, 13. forduló:

FTC RAIL CARGO HUNGARIA-EUBILITY GROUP BÉKÉSCSABA 38-28 (19-15), Budapest, Elek Gyula Aréna, játékvezetők: Andorka, Hucker.
FTC: Abramovics, Szikora (kapusok), Bárdi, Cifra 1, Kocsis, Kovacsicz 10, Mészáros 1, Steinbach 2, Such 1, Szamoránsky P. 2, Szarka, Szekerczés, Szucsánszki 11 (4), Tomori 3, Vérten, Zácsik 7
BÉKÉSCSABA: Terenyi, Sipeki (kapusok), Barján 5 (1), Csáki 3, Diószegi, Dombi, Gávai, Glusica 2, Hanczvikkel, Kelemen 3, Kovács A., Nyikolajenko 12 (1), Szabó V., Szögi 3, Török, Tóth
Kiállítások: 4, ill. 6 perc. Hétméteresek: 4/4, ill. 3/2.
Elek Gábor: – A hét elején végzett nagy fizikai munka és a betegségek bizonyos periódusokban nyomot hagytak játékunkon, a lőtt gólok számával elégedett vagyok, a kapott gólokat viszont nagyot sokallom.
Bakó Botond: – Sajnos a védelmünk átjáróház volt, hiába tartottuk negyvennyolc percig jól magunkat, a végére elfogytunk.

DVSC TVP-MTK BUDAPEST 33-22 (17-10), Debrecen, játékvezetők: Horváth, Simó.
DVSC: Lajtos, Makai (kapusok), Ábrahám 4, Barna 3, Bohus-Karnik 2, Karalyos 1, Kudor 5 (1), Mikula, Siska 2, Slakta 4, Som, Sopronyi 7 (3), Szilágyi 1, Valovics 1, Varsányi 1, Vörös 2
MTK: Hrankai, Kókai (kapusok), Barczi 4, Blaubacher, Borbás 1, Buzsáki 3, Fekete B. 2 (1), Fundák 5, Hornyák B. 1, Kopecz 4 (1), Kulich, Pácz 2, Petrovszki, Schneck, Szekeres, Sztankovics
Kiállítások: 6, ill. 6 perc. Hétméteresek: 5/4, ill. 5/2.
Varga József: Akadtak jó periódusaink, s ami fontos, megnyertük az év első meccsét, ráadásul mindenkinek lehetőséget tudtam adni.
Majoros Gusztáv: Csak a mérkőzés egyes szakaszaiban voltunk méltó partnerei a Debrecennek. Védekezésben vártam volna többet a csapattól.

A tabella: 1.Győri Audi ETO KC 22, 2.FTC-Rail Cargo Hungaria 22, 3. Dunaújvárosi Kohász KA 19, 4. Érd 18, 5. Ipress Center Váci NKSE 14, 6. DVSC-TVP 14, 7. Fehérvár KC 13, 8. Siófok KC-Galerius Fürdő 11, 9. Veszprém Barabás Duna Takarék 11, 10. Budapest Bank Békéscsaba 8, 11. MTK-Budapest SE 2, 12. Eszterházy KFSC-Globál Safe 0