Buszbaleset: gyűjtéssel egybekötött szezonnyitó Sopronban

Női NB I: vereséggel mutatkozott be a Győr

2014. 02. 14.

Vereséggel mutatkozott be a Hat-Agro Uni Győr női kosárlabdacsapata az élvonalbeli bajnokság középszakaszában. A győriek – akik a Közép-európai Liga alapszakasza helyett ezt megelőzően az NB I-ben szerepeltek – a PINKK Pécsi 424 vendégeként kaptak ki 19 ponttal.

A házigazdák jól megsorozták ellenfelüket az első negyedben, az ott megszerzett nyolcpontos előnyük azonban a nagyszünetre hétre csökkent. A harmadik negyedben megint kinyílt a pécsi pontzsák, amivel lényegében el is döntötték a mérkőzést a hazaiak.

NŐI KOSÁRLABDA NB I

KÖZÉPSZAKASZ, 2. FORDULÓ
PINKK PÉCSI 424–HAT AGRO UNI GYŐR 69–50 (18–10, 13–14, 20–12, 18–14), Komló, 300 néző. V: Farkas Gy., Szabó G., Tőzsér
PINKK PÉCSI 424: IVÁNYI 10/3, Erős, Sarok N. 6/3, Őri 6, PASCUA 8. Cs: Kováts 5/3, Kenedi 3, Adamecz 2, Ruják 7/3, Katona 2, Győri 2, TOMLINSON 18/3
GYŐR: Czirják 4, Ivanovics 4, Diamant 8, Tinkle 6, LAKLÓTH 11/3. Cs: Fejes, Koch 4, SEMSEI 13/3, Pénzes, Mansaré, Dobos, Lengyel
Kipontozódott: Őri (38. p.)
MESTERMÉRLEG
Roberto Hernández: – Nagyon nehéz meccset játszottunk. Az első félidőben keményen és határozottan védekeztünk, ami meghozta az eredményt. A második félidő hullámzó játékot hozott, hol jól, hol rosszul játszottunk, a győzelmünket a negyedik negyedben biztosítottuk be.
Bencze Tamás: – Az első és a harmadik negyedben gyámoltalanul és pontatlanul játszottunk. A Pécs lényegesen jobban dobott. A küzdeni tudással elégedett vagyok, rengeteg hibánk azonban megbosszulta magát.

AZ ÁLLÁS 1. UNI Gyõr 8/1 17, 2.DVTK 7/3 17, 3. PEAC-Pécs NKK 7/2 16, 4. PINKK Pécsi 424 6/4 16, 5.UNIQA Euroleasing Sopron 6/3 15, 6. Atomerőmű KSC Szekszárd 5/4 14, 7. ZTE NKK 3/6 12, 8. MTK-Budapest 3/6 12, 9. MKB Euroleasing Vasas 1/9 11, 10. Ceglédi EKK –/8 8

A csapatok magukkal hozták egymás elleni eredményeiket a Közép-európai Liga és az NB I alapszakaszából.