Női NB I: Zele-parádé Szekszárdon

2013. 11. 09.

A 29 pontos Zele Dorina vezette Szekszárd legyőzte a vendég MTK-t a női kosárlabda NB I pénteki mérkőzésén, noha a hazaiak a harmadik negyedben mindössze nyolc pontot dobtak.

Magyar Gergely: – A győzelmet, ha hullámzó játékkal is, de kivívtuk. A harmadik negyedben nem tudtuk kihasználni a lehetőségeinket, de volt türelmünk és fejben higgadtak tudtunk maradni a végéig.
Sztevan Csupics: – Gratulálok a Szekszárdnak. Az első félidőben sok jó dolgot csináltunk, de a végére elfáradtunk.

NŐI KOSÁRLABDA NB I
ATOMERŐMŰ-KSC SZEKSZÁRD–MTK-BUDAPEST 76–67 (24–18, 19–14, 8–20, 25–15), Szekszárd, 250 néző. V: Balogh, Rácz, Kovács.
SZEKSZÁRD: SCSEKICS 14, Kalocsai, Dusanics, ZELE 29/6, KOVALCSIK 6. Csere: STUDER ZS. 8/3, Hajdu 5/3, Singleton 7, STUDER Á. 7, Simon A., Tamis.
MTK: MEDGYESSY 18/3, ORSÓ V. 19/6, Vukov 2, SZVITLICA 15, Bagi 3. Csere: Szabó V. 4, Reiner 6, Zsilinszky, Miháczi.
Kipontozódott: Kovalcsik (30. p.), Szvitlica (40. p.)

AZ ALAPSZAKASZ ÁLLÁSA 1. Atomerőmű KSC Szekszárd 7/4 mérkőzés, 2. ZTE NKK 5/3, 3. MKB Euroleasing Vasas 5/4, 4. MTK-Budapest 4/3, UNI Gyõr még nem kapcsolodótt be a bajnoki küzdelmekbe