Női NBI: újabb érdi kudarc

2013. 10. 06.

Meglepetésre három góllal kikapott Székesfehérváron az Érd, így Szabó Edina együttese sorozatban másodszor hagyta el vesztesen a parkettet a bajnokságban.

A mérkőzés a szeptember hónap játékosa díj átadásával indult, amit nem más, mint Kiss Éva érdemelt ki a szurkolók szavazata alapján. A találkozón nem lépett pályára az a Triscsuk, aki idén nyáron tette át székhelyét Székesfehérvárról Érdre, a hazaiaknál pedig Benzal nem játszott szintén sérülés miatt. Pontatlan hazai támadások jellemezték az első öt percet, ez alatt hamar háromgólos különbség alakult ki a két csapat között, a fehérvári gólcsendet Tilinger törte meg. A fehérvári lányok összeszedték magukat, a tizenötödik percben Kazai találata már a 6-6-os állást jelentette. Mayernek (a képen) köszönhetően a 23. percben pedig már a fehérvár vezetett az FKC. Kiss Éva pedig parádézott a kapuban, így a félidőre így 15-13-mal mehettek a csapatok.

Kapufával, majd Azari góllal indult a második játékrész, a két-háromgólos különbség állandósult, a bravúrokat bemutató Kissnek is köszönhetően. A félidő közepén mégis 21-21-es állásnál kért időt Pal Oldrup Jensen vezetőedző, ezt követően a lányok újra magukra találtak. A vendégcsapaton kívül azonban a játékvezető páros véleményes ítéleteivel is meg kellett birkózniuk Tilingeréknek. Egy kettős emberelőny után 27-23 szerepelt már az eredményjelzőn, Mayer Szabina szenzációs játékának is köszönhetően (a beállós kilenc gólig jutott a meccsen), ekkor még 6 perc volt hátra a mérkőzésből. Időközben már a 3. számú vendég kapus sem tudott kibabrálni a hazaiakon (a kapufának viszont elég sokszor sikerült). A vége 31-28-as hazai diadal lett, értékes győzelmet aratott a Fehérvár KC.

A szombati játéknapon a Siófok nem kegyelmezett az MTK-nak.

Női NBI, 7. forduló:

FEHÉRVÁR KC-ÉTV-ÉRD 31-28 (15-13), Székesfehérvár, játékvezetők: Horváth, Marton
FEHÉRVÁR: Kiss É., Trimmel (kapusok), Azari 5, Becséri, Benzal, Emberovics, Hajduch, Herr A. 3, Horváth B. 1, Kazai 3, Kuhinkó, Májer, Mayer 9, Siti E. 3, Tilinger 6, Vaszari
ÉRD: Gridnyeva, Janurik, Oguntoye (kapusok), Balog 5 (2), Kamuti, Kisfaludy, Klivinyi 4, Koren 3, Kovács A. 6, Kovács G., Oláh, Schatzl 1, Szekeres 1, Vukcsevics 6, Wolf 2 (1)
Kiállítások: 8, ill. 6 perc Hétméteresek: 0/0, ill. 4/3

SIÓFOK-GALERIUS FÜRDŐ-MTK BUDAPEST 38-23 (16-12), Siófok, játékvezetők: Nagy, Túróczy
SIÓFOK: Futaki, Pastrovics, (kapusok), Bogdanovic 8 (1), Dajka 2, Deáki 2, Drávai 1, Erdősi 6, Léránt 8 (2), Lukács V. 5, Nagy, Németh, Polics 1, Schneider 1, Szalai, Szamoránsky A. 4, Varga N. MTK-BUDAPEST: Kókai, Kurucz, Hrankai (kapusok), Barczi 3, Baross 3, Borbás 1, Buzsáki, Fekete B. 3, Fundák, Kopecz 5 (1), Kulich, Pácz 3, Petrovszki 2 (2), Rózsa 2 (1), Schneck D. 1
Kiállítások: 10, ill. 8 perc Hétméteresek: 5/3, ill. 6/4

A tabella 7 forduló után: 1.Győri Audi ETO KC 12, 2.FTC-Rail Cargo Hungaria 12, 3.Dunaújvárosi KA 10, 4. Fehérvár KC 10, 5.Ipress Center-Vác 10, 6.DVSC TVP 10, 7.Érd 8/6 mérközés, 8.Siófok KC-Galerius Fürdő 6, 9.Veszprém Barabás Duna Takarék 2/6, 10.Békéscsabai ENK SE 2, 11. MTK-Budapest 0, 12.Eszterházy KFSC-Globál Safe 0

(Forrás: szekesfehervar.hu, kezi.hu)