Női nemzetközi kupa mérkőzések magyar vereségekkel

2013. 11. 29.

Az európai női kosárlabda kupák csütörtöki fordulójában mindhárom magyar csapat vereséget szenvedett.

Európa kupa: két büntető okozta a PEAC-Pécs vesztét

A PEAC-Pécs hazai pályán 62–60-ra kikapott a francia Nantes-tól a női kosárlabda Európa-kupa F-csoportjának 4. fordulójában.
A pécsiek 48–43-as hátrányból vágtak neki a záró negyednek, és hiába sikerült nekik az utolsó percben többször is egyenlíteniük, két másodperccel a vége előtt 60–60-as állásnál Horváth Lilla ellen faultot fújtak a játékvezetők. A sértett, az ausztrál Cayla Francis mindkét büntetőjét értékesítette, megszerezve ezzel a Nantes-nak a győzelmet.

NŐI KOSÁRLABDA, EURÓPA-KUPA
F-CSOPORT, 4. FORDULÓ
PEAC-PÉCS–NANTES REZE (francia) 60–62 (17–11, 14–22, 12–15, 17–14), Pécs, 300 néző. V: Yalman (török), Teixeira (portugál), Caruha (görög)
PEAC: Fűrész D. 10/6, Jovanovics 7/3, Reid 13, Nagy-Bujdosó 12, Williams 6. Csere: Orozovics 12, Kiss V., Nagy D., Horváth L., Pap R.
NANTES: Aubert 3/3, MICHEL 23, Arrondo 5, Amant 5, Bonnan 6. Csere: Stievenard, FRANCIS 12, Andrejeva 8.
Kipontozódott: Nagybujdosó (40. p.), Michel (40. p.)
MESTERMÉRLEG
Zseljko Djokics: – Az ellenfél maximálisan kihasználta testi erejét, és külső dobásokra kényszerített bennünket. Koncentrációs hibák és a rengeteg eladott labda miatt nem tudtuk elképzelésünket, a gyors leindításokat alkalmazni. A második félidőben elvesztettük a játék ritmusát. A vereség ellenére még továbbjuthatunk a csoportból.
Emmanuel Coeuret: – Nagyon kemény mérkőzés várt ránk, mert az első találkozón is szoros meccset vívtunk. Ezúttal Fortuna a mi kezünket fogta, hiszen az utolsó másodpercben értékesített két büntetővel nyertünk.

ESBVA Lille (francia)–Namur (belga) 73–53
AZ F-CSOPORT ÁLLÁSA 1. Lille 7, 2.Nantes 7, 3.PEAC-Pécs 6, 4.Namur 4

Euroliga: a Schio is túl erős volt a Győrnek

A Hat-Agro Uni Győr hazai pályán 70–56-ra kikapott az olasz Beretta Famila Schiótól a női kosárlabda Euroliga A-csoportjában.
A győri csapat szeptemberi busztragédiájában súlyosan megsérült Natasa Kovacsevics meglátogatta korábbi csapattársait, és bár a szerb hölgy – akinek térd alatt amputálni kellett az egyik lábát – személyes jelenléte biztos feldobta a győrieket, ez a játékukon kezdetben nem látszódott.

A második negyed elején ugyanis már 30–10-es hátrányban voltak, ám ezután elkapták a fonalat, és a nagyszünet után sikerült 9 pontra megközelíteniük ellenfelüket. Nemcsak ennek örülhettünk ekkor, hanem annak is, hogy a buszbalesetben szintén megsérült Czirják Noémi pályára léphetett néhány perc erejéig.

A meccsenkénti 24.5 pontos átlagával az Euroliga legjobb pontszerzőjeként Győrbe érkező Laura Macchi ezúttal nem villogott, a Schio másik kulcsembere, Elodie Godin viszont nagyon élt, és Honti Katának is ment a játék a vendégeknél. A győri feltámadást visszaverte a Schio, újra elhúzott, így a végjáték már nem tartogatott izgalmakat. A 14 ponttal nyerő olasz csapat megőrizte százszázalékos mérlegét, a Győr pedig tovább vár első győzelmére.

NŐI KOSÁRLABDA EUROLIGA
A-CSOPORT
HAT-AGRO UNI GYŐR–BERETTA FAMILA SCHIO (olasz) 56–70 (8–23, 14–13, 19–22, 15–12), Győr, 500 néző. V: Tanacisz (görög), Adamovic (bosnyák), Panther (német)
GYŐR: VAN DER SLOOT 21/6, Ivanovics 9, Laklóth 6/6, Fejes, Diamant. Csere: Semsei 2, TINKLE 14/3, Dobos 2, Mansaré 2, Czirják.
SCHIO: HONTI 15/9, Macchi 6, Masciadri 7/3, Nadalin 8, GODIN 18. Csere: J. Anderson 8, Ress 7, Sottana, Reggiani, Spreafico 1.
Szentendrei Áron: – Az első negyedben nem jöttek be a dobásaink. Egyértelmű, hogy az Euroligában más a légkör, a korai hátrány döntőnek bizonyult. Örülünk a két negyed megnyerésének, de már csak futottunk az eredmény után.
Miguel Martínez: – A Győr kassai játéka óvatossá tett bennünket, de szerencsére jól kezdtünk, főleg védekezésben, és agresszíven tudtunk visszatámadni. Előnyünk tudatában kontrolláltuk a játékot, csapatom mindkét palánk alatt intelligensen játszott.

AZ A-CSOPORT ÁLLÁSA 1. UMMC Jekatyerinburg (orosz) 6, 2. Beretta Famila (olasz) 6, 3. Good Angels Kosice (szlovák) 5, 4. Kayseri Kaski spor (török) 4, 5. Tango Bourges (francia) 3, 6. HAT-AGRO UNI GYŐR 3

Európa kupa: az utolsó percre maradt a döntés Miskolcon

Az Aluinvent DVTK női kosárlabdacsapata hazai pályán fordulatos mérkőzésen 72–67-es vereséget szenvedett az Európa-kupában a francia Landestől.

A miskolciak remekül kezdték a meccset, nyolc perc elteltével 15–4-es állást mutatott az eredményjelző. A Landes azonban fokozatosan csökkenteni kezdte hátrányát, a nagyszünetben pedig már a francia csapat vezetett 30–29-re.

Három negyed után már 51–44 volt oda, a záró játékrészben azonban ismét a meccs elején mutatott formáját hozta a DVTK, így a 33. percben már ismét a hazaiaknál volt az előny (53–52).

A Landes edzője időt kért, amivel sikerült megtörnie a DVTK lendületét. Csapata visszavette a vezetést, és bár a miskolciak Brittainey Raven kettő plusz egyes akciójával még egyenlítettek, az utolsó percben végül a Landes kiharcolta a győzelmet.

E-CSOPORT, 4. FORDULÓ
ALUINVENT DVTK–BASKET LANDES (francia) 67–72 (17–12, 12–18, 15–21, 23–21), Miskolc, 800 néző. V: Fuska (szlovák), Andersson (finn), Barrima (portugál)
DVTK: Czank, SVERRISDÓTTIR 19/6, Raven 10/3, Tobin 2, Jansone 11. Csere: Horváth B., BUKOVSZKI 10/6, Szabó P. 3/3, Bálint R. 8/6, Dubei 4.
LANDES: EPOUPA 12, Guzman, Stepanová 10/3, AYAYI 15/6, Page 4. Csere: LE GLUHER-CANO 20/9, Laborde 3/3, EL GARGATI 8.
Kipontozódott: Guzman (39. p.)
Peresztegi Nagy Ákos: – A hibáinkból élt az ellenfél. A franciák az eladott labdáinkból könnyű ziccereket dobhattak, és végül nagy küzdelemben nyertek. Külföldi játékosainktól elvárható lett volna, hogy húzóemberek legyenek, de ez csupán Helena Sverrisdóttirnak sikerült.
Olivier Lafargue: – Ez a siker az első helyet jelenti számunkra a csoportban. Nehéz meccs volt, csak percekkel a kezdés után lendültünk játékba, végül izgalmas csatában diadalmaskodtunk, aminek nagyon örülünk.

A CSOPORT MÁSIK MÉRKŐZÉSÉN
TSV Wasserburg (német)–Lotto Young Cats (belga) 67–62 ( 23–12, 15–14, 15–18, 14–18)
AZ E-CSOPORT ÁLLÁSA 1.Basket Landes 8, 2. Aluinvent DVTK Miskolc 6, 3.TSV 1880 Wasserburg 6, 4.Lotto Young Cats 4