Női ob I: még nincs bajnok! - szépített a Dunaújváros

2014. 05. 04.

Hazai medencében nyert, s ezzel két vereség után szépített a Dunaújváros a Szentes ellen a női vízilabda ob I három győzelemig tartó döntőjében.

Az odahaza egy hete büntetőpárbajban elveszített első, majd a szentesi, kétgólos vereséget hozó második találkozó után szombaton győzelmi kényszerben játszott a Dunaújváros, amely több botlást már nem engedhetett meg magának.

Ennek szellemében kezdett is Mihók Attila együttese, amely 2–0-ra, majd 3–1-re elhúzott. A második játékrészben azonban előbb beérte a vendéglátókat, majd át is vette a vezetést Tóth László alakulata a holland légiós Catharina Hendrica van der Sloot révén, aki ötméteresből talált be (3–4).

A nagyszünet után percekig nem történt semmi érdemi a vízben, mígnem másfél perccel a negyed zárása előtt egyenlített a hazai együttes, öt másodperccel az utolsó pihenő előtt pedig az olimpiai negyedik, Európa-bajnoki bronzérmes Csabai Dóra bombagóllal juttatta ismét vezetéshez csapatát (5–4).

A befejező játékrészben a vendéglátók vb-bronzzal is rendelkező válogatott játékosa, a Csabaihoz hasonlóan duplázó Menczinger Kata akciógóljával lett 6–4, és innentől már nem volt kétséges, hogy negyedik mérkőzés is lesz a párharcban.

A felek legközelebb szerdán találkoznak Szentesen.

NŐI VÍZILABDA OB I

DÖNTŐ, 3. MÉRKŐZÉS
DUNAÚJVÁROSI FŐISKOLA–VALDOR-SZENTES 8–5 (3–2, 0–2, 2–0, 3–1)
DUNAÚJVÁROS: KASÓ – Szilágyi D., CSABAI 3, Garda, Gurisatti, MENCZINGER K. 2, Miskolczi 1. Csere: ZIEGLER 2, Polák, Horváth B
SZENTES: Terefu – Gémes 1, VAN DER SLOOT 2, Rácz, Hevesi 1, Kövér-Kiss 1, Győri. Csere: Kádár, Farkas, Etiebet, Tóth Cs.
Gól – emberelőnyből: 10/1, ill. 6/1 Gól – ötméteresből: 1/1, ill. 1/1
Kipontozódott: Kövér-Kiss (30. p.)
Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc állása: 2–1 a Szentes javára
Mihók Attila: – A jó védekezésünkre építkezve végre elkezdtünk gólokat lőni, emberelőnyből és lefordulásból is betaláltunk. Ez hiányzott Szentesen, ahol nagyon nehéz mérkőzés vár ránk szerdán, de nulla kettő után most nem tarthatunk előrébb… A reményt egy pillanatra sem adtuk fel, győzni megyünk Szentesre!
Tóth László: – Kicsit megtorpantunk. Megakadtunk a lövésekkel, az akciók befejezésével. Kevesebb lehetőségünk is volt, kevesebb emberelőnyt kaptunk, de hiányoztak az akciógólok. Kettő egy az állás a javunkra, ez ilyen, egyszer nyersz, egyszer nem. Ezen a mérkőzésen bizonyos szituációkban nem hoztunk jó döntéseket, ezért tudott elhúzni a Dunaújváros, onnan meg már nehéz volt felállni.