Összedőlt egy lépcső a BVSC-uszodában, többen megsérültek

Női OB I: Otthon tartotta az egyik pontot a BVSC

2013. 10. 14.

A BVSC felnőtt a feladathoz, és egy remek meccset vívott a bajnoki cím talán legfőbb várományosával a Dunaújvárosi Főiskolával a női OB I második fordulójában.

Szilágyi Dorottya akciógóljával vezetett a DFVE, Illés Henrietta válaszolt hasonló koreográfia mentén. Horváth Anna remek védései után Kele Nikolett kihasznált egy emberelőnyt, de Csabai Dóra ötméteresből 2-2-re „mentette” az első negyedet. Kele nyolc másodperc alatt 3-2-re alakította az állást a második negyed elején, és labdája volt a 4-2-höz is a BVSC-nek, de Leimeter kihagyta az előnyt.
Menczinger Kata akciógólja után Szilágyi szerezte meg második találatát, és Horváth Brigitta is eredményes volt, sőt! Csabai Dóra emberelőnyös találatával már 6-3 volt a vendégek előnye. De volt visszaút. Szabó Stefánia, Gyöngyössy Anikó, Farkas Kata és Leimeter Dóra góljaival 4-0-s sorozatot produkált a BVSC, 7-6 volt a zuglóiaknak másfél perccel a harmadik negyed vége előtt.
7-7-ről jöhetett az utolsó negyed. Ziegler Dia akciógóljára Gyöngyössy válaszolt, Máté Zsuzsa góljával viszont 9-8-ra megint a BVSC vezetett. Horváth Brigitta két emberelőnyös góljával visszavette a vezetést a Dunaújváros, de 1 perc 27 másodperccel a vége előtt Illés egyenlített.
A vége 10-10, a zuglóiaktól ez szép eredmény.

Szintén jól gondoltuk, hogy a Szeged megnehezítheti a légiósokkal felálló Szentes dolgát, és ez több mint sikerült is. Ugyan csak 3-2-nél vezettek a szegediek, még 5 perc 20-szal a vége előtt is 6-6 állt az eredményjelzőn. A szentesiek végül behúzták a győzelmet, de a hazaiak cseppet sem szégyenkezhetnek a szombati eredmény miatt.

Eredmények – női ob I.-es bajnokság, 2. forduló:

BVSC-Zugló – Dunaújvárosi Főiskola 10-10 (2-2, 1-3, 4-2, 3-3)
BVSC: Horváth A. – Oravecz, Farkas K. 1, Illés H. 2, Szabó S. 1, Kele 2, Leimeter 1, Gyöngyössy 2. Cserék: Máté 1, Takács, Tamás, Rajkort, Szmodics
Dunaújváros: Kasó – Szilágyi 2, Menczinger K. 1, Miskolczi, Garda 1, Csabai 2(1), Polák. Cserék: Sinka, Brezovszki, Ziegler 1, Horváth B. 3
Gól/emberelőny: 2/9, illetve 4/14 Ötméteresek: 0/1, illetve 1/2
Kipontozódott: Szmodics (23.), Kele (27.), Takács (30.)

UVSE – Honvéd-POLO 21-5 (5-1, 6-1, 4-1, 6-2)
UVSE: Barna – Kisteleki H., Kövesdi, Sikter, Azumah, Kumi, Tóth A. Cserék: Gábor (kapus), Ritz, Hertzka, Miló Sidló, Kuna, Kiss
Honvéd: Varga – Kerekes, Mchunu, Kling, Kiss E., Dombrádi. Cserék: Kerecsen (kapus), Ó-Nagy, Konrád, Varga N., Gazsovits, Szívós, Szűcs
Gól/emberelőny: 4/9, illetve 1/6 Ötméteresek: 0/0, illetve 0/0
Kipontozódott: Konrád (23.)

Szegedi Vízmű Taylor&Nash – Hungerit-Szentes 7-8 (1-2, 2-1, 1-2, 3-3)
Szeged: Jankovics – Árkosy 2(1), Lengyel Dorottya, Miklós 1, dr. Dalmády P., dr. Dalmády Sz., Lengyel Dominika 3(1). Cserék: Kocsis, Vidovics, Lengyel A. 1
Szentes: Gundl – Győri 1, Hevesi 1, van der Sloot 3(1), Kádár, Kövér-Kiss 1, Gémes 2(2). Cserék: Etiebet, Elbert, Rácz
Gól/emberelőny: 4/8, illetve 0/8 Ötméteresek: 2/2, illetve 3/4
Kipontozódott: Miklós (19.)

Angyalföldi Sportiskola DSE – ZF-Eger 5-24 (2-7, 0-5, 2-3, 1-9)
ASI: Menczinger – Gazdag 3, Porvay, Mészáros, Sajben, Kerekes, Ipacs 2. Cserék: Nyeste (kapus), Török, Bodócs, Gabura, Fazekas, Herczeg
Eger: Gangl – Zajácz 2(1), Parádi 2, Ráski 7, Pócsi, Clayton 1, Pengő 3. Cserék: Katona (kapus), Vályi V., Jenes, Gerendás 1, Veréb 1, Somhegyi 5(1), Urvári 2(1)
Gól/emberelőny: 1/7, illetve 6/7 Ötméteresek: 0/3, illetve 3/4
Kipontozódott: Fazekas (27.), illetve Clayton (11.)

A tabella: 1.ZF-Eger 6, 2.UVSE Vízilabda Kft. 6, 3.Hungerit Vízisportot Támogató Nonprofit Kft. 6, 4.Dunaújvárosi Főiskola Vízilabda Egyesület 4, 5.BVSC- Zugló 1, 6.Szegedi Vízmű Taylor&Nash Szegedi Egyetem 0, 7.Honvéd POLO 0, 8.Angyalföldi SI DSE 0

(Forrás: waterpolo.hu)