Női tőrözőink idejekorán búcsúztak Rióban

2016. 08. 10.

Női tőrözőink szerda délelőtt léptek pástra Rióban, azonban Mohamed Aida és Knapek Edina sem tudott maradandót alkotni.

Knapek Edina a piros páston kezdte meg riói szereplését Liu Jong-si ellen, ám már az első három percben jelentős lemaradást „szedett össze”, a fiatal kínai négy tusnyi előnybe került. A következő harmadban sem tudott javítani a magyar vívó, aki végül 15–9-es vereséget szenvedett, és búcsúzott a további küzdelmektől.

Mohamed Aida a kolumbiai Saskia van Erven García ellen kezdett, méghozzá egy nem is könnyű asszóval. Az első három perc után 6–6-ot mutatott az eredményjelző, a második után 13–12-t. A Pánamerikai Játékokon ezüstérmes García mindent megtett a vereség elkerülése érdekőben, de a rutinos magyar vívó érvényesítette a papírformát, és 15–13-ra megnyerte az asszót, ezzel bejutott a legjobb tizenhat közé.

A sors azonban nem volt kegyes Mohamed Aidához, ugyanis a nyolcaddöntőben a kétszeres világbajnok, londoni ezüstérmes Inna Deriglazova következett. Az első harmadban jól tartotta magát Aida, az orosz csak egy tussal vezetett (2–1), a második három percben azonban a magyar vívó csak egy érvényes találatot tudott bevinni, míg ellenfele ötöt. Deriglazova innen már nem adott esélyt Mohamed Aidának, és végül 15–6-re megnyerte az asszót – Mohamed Aida számára így véget ért az olimpia.

A magyar vívóprogram mára azonban még nem ért véget: magyar idő szerint 18.45-kor pástra lép a férfi kard címvédője, Szilágyi Áron a mexikói Julian Ayala ellen, Decsi Tamás ellenfele pedig az ötszörös világbajnok, londoni bronzérmes Nyikolaj Kovaljov lesz a legjobb 32 között.