Női U17-es Eb: kijutott a vb-re a válogatott

2013. 08. 24.

A 9-12. helyért Franciaország ellen lépett pályára a magyar női ifjúsági válogatott a lengyelországi U17-es Európa-bajnokságon.

Papp György csapata szünetbeli hátrányát megfordítva kiharcolta a hosszabbítást, amelyben négy góllal győzött, így a kontinenstorna 9. helyéért léphet pályára Németország ellen, egyben kijutott a 2014-es U18-as világbajnokságra is.

Női U17-es Európa-bajnokság, 2013. augusztus 15-25., Lengyelország
A 9-12. helyért:
FRANCIAORSZÁG-MAGYARORSZÁG 29-33 (14-11, 28-28) - hosszabbítás után , Gdansk, játékvezetők: Nastase, Stancu (románok)
FRANCIAORSZÁG: Pannequin, Mercier (kapusok), Carrara 1, Deville 2, Dewez, Favelier, Fehri 7, Grimaud 1, Kieffer 5, Lachat, Lorrillard 3, Sajka 1, Sercier Ugolin, Sylla 5, Takamoud 4, Toublanc.
MAGYARORSZÁG: Gercsó, Mistina, Pálinkás (kapusok), Blaubacher, Bouti 3, Diószegi 6, Élő 6, Ferenczy, Gerháth 4, Grosch, Hámori 1, Horváth 2, Lányi 4, Linder 6, Pintér, Puhalák 1
Kiállítások: 8, ill. 6 perc. Hétméteresek: 6/4, ill. 2/2.