Női vízi ob I: a Dunaújvárosé lett a bronzérem

2013. 05. 18.

A Dunaújvárosi Főiskola-Mex Motors női vízilabdacsapata szerezte meg a bajnoki bronzérmet, miután az egyik fél második győzelméig tartó párharc harmadik felvonásán egy góllal nyert a jól, de már későn hajrázó BVSC-Zugló ellen.

Mint már hírül adtuk a bajnoki címet az Eger szerezte meg a Szentes legyőzésével.

NŐI VÍZILABDA OB I

A 3. HELYÉRT, 3. MÉRKŐZÉS
DUNAÚJVÁROSI FŐISKOLA-MEX MOTORS–BVSC-ZUGLÓ 5–4 (1–0, 3–1, 0–1, 1–2), Dunaújváros, 200 néző. V: Vojvoda, Csanádi
DUNAÚJVÁROS: KASÓ – MENCZINGER K. 2, Gurisatti, Horváth B., ZIEGLER 2, Poszkoli, Polák 1. Cs: Ács, Szilágyi D., Andresz
BVSC: Doroszlai – Illés A. 1, KISTELEKI H. 2, Takács, Illés H., Ritz, Bors. Cs: Szmodics, Szabó S., Kele 1, Farkas K
Gól – emberelőnyből: 6/1, ill. 7/2 Gól – ötméteresből: 1/1, ill. 1/1
Az egyik fél második győzelméig tartó párharc végeredménye: 2–1 a Dunaújváros javára
Mihók Attila:
– Nagyon jól kezdtük a mérkőzést, és viszonylag gyorsan megnyugtató előnyhöz jutottunk. A második félidő végére azonban nagyon elfáradtunk. Ez a bronzérem az egyesület legértékesebb eredménye fennállása óta.
Petrovics Mátyás:
– Sajnos az első két negyedben kapkodtunk, és nagyon pontatlanul játszottunk. Ez a hazaiaknak elég volt ahhoz, hogy előnybe kerüljenek, amit később feljavuló játékunk ellenére már nem tudtunk ledolgozni.

(A bronzérmes csapat a képen:
Álló sor: Kasó Orsolya, Menczinger Kata, Polák Zsófia, Andresz Ivett, Varga Franciska, Ziegler Diána, Sinka Gréta, Gurisatti Gréta
Guggoló sor: Poszkoli Rita, Hajor Orsolya, Bárdos Gréta, Horváth Brigitta, Ács Tímea, Tóth Csenge)

AZ 5–7. HELYÉRT, 3. FORDULÓ

Szegedi Vízmű Taylor & Nash-Szegedi Egyetem–UVSE 11–5 (2–0, 5–0, 3–3, 1–2)
Gólszerzők: Dalmády Sz. 4, Lengyel Dominika, Árkosy 3–3, Tóth P., ill. Gyárfás D., Vogt, Kuna Sz., Gyergyói, Koncsag

Szeged–Honvéd-ELTE-Polo 9–8 (2–2, 3–1, 1–2, 3–3)
G: Dalmády P. 4, Dalmády Sz. 3, Lengyel Dominika, Tóth P., ill. Dombrádi, Hlengiwe, Garda, O-Nagy 2–2

UVSE–Honvéd 10–5 (2–2, 4–2, 2–0, 2–1)
G: Kuna Sz., Sikter 3–3, Varga V., Kumi, Kiss C., Tóth I A., ill. Szűcs P., Garda, Kövesdi, Kerekes, Hlengiwe
A végeredmény: 5. Szeged 18 (64–43), 6. Honvéd 6 (51–47), 7. UVSE 3 (38–63)