Női vízilabda ob I: a Szentes egy győzelemre a bajnoki címtől

2014. 05. 01.

A Szentes 9–7-re legyőzte a Dunaújvárosi Főiskolát a női vízilabda ob I döntőjének második mérkőzésén, ezzel 2–0-ra vezet az egyik csapat harmadik győzelméig tartó párharcban.

Hatalmas csatában, 10–10-es rendes játékidő után ötméteresekkel nyerte meg a női döntő első felvonását a Szentes a Dunaújvárosi Főiskola otthonában. A vesztes csapat azonban visszavágásra készült.

„Nem véletlenül három győzelemig tart a döntő, ezt a találkozót magunk mögött kell hagynunk, és a folytatásra kell koncentrálnunk. Semmi sincs veszve, toljuk tovább, ahogyan kell. Nyilván nem lesz könnyű dolgunk, a Szentes most előnyben van, de ez nem jelent semmit nekünk, hiszen innentől minden párharcot meg akarunk nyerni” – mondta Menczinger Kata, a dunaújvárosiak vb-bronzérmes játékosa az első mérkőzés után.

Na mármost, ehhez a „minden párharcot meg akarunk nyerni” mentalitáshoz nem ártott volna a második mérkőzés első két negyedében a medencében lenni. Merthogy a dunaújvárosiak a nagyszünetig képtelenek voltak betalálni az ellenfél kapujába. ezalatt pedig a remekül védekező Szentes négy gólig is jutott, nem sok esélyt adva a vendégeknek a győzelemre. Illetve egyenlítésre a párharcban.

A harmadik negyed elején Miskolczi Kitti büntetőből szépített, de erre ismét csak két szentesi válasz érkezett. Másfél negyeddel a vége előtt 6–1 volt a hazaiaknak. Miskolczi aztán előnyből is betalált, sőt szép akciógóljával a hajrára két gólra zárkóztak fel Gurisattiék.

Így végül a negyedik negyedre maradt némi izgalom, nagy küzdelemben a vendégek mindent elkövettek az egyenlítésért, de amikor a szentesiek holland vendégjátékosa, a találkozón öt gólig jutó Catharina van der Sloot akciógóljával újra hárommal vezettek a hungerites lányok, Mihók edző kapust cserélt, ekkor már lehetett érezni, hogy Győriék nem engedik ki kezükből a győzelmet.

NŐI VÍZILABDA OB I
ELŐDÖNTŐ, 2. MÉRKŐZÉS
HUNGERIT SZENTESI VK–DUNAÚJVÁROSI FŐISKOLA 9–7 (3–0, 1–0, 2–4, 3–3), Szentes, 400 néző. V: Dodog, Mucskai
SZENTES: TEREFOU – GYŐRI 2, Hevesi, VAN DER SLOOT 5, Rácz 1, Kövér Kis, Gémes A. Csere: Etiebet, FARKAS T., Kádár 1, Tóth Cs
DUNAÚJVÁROSI FŐISKOLA: Kasó – Szilágyi, Menczinger K., Gurisatti 1, MISKOLCZI 4, Garda, CSABAI 2. Csere: Zirighné Sós Ildikó (kapus), Horváth B., Polák
Gól – emberelőnyből: 10/4, ill. 8/3 Gól – ötméteresből: 3/3, ill. 4/3
Kipontozódott: Garda (25. p.)
Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc állása: 2–0 a Szentes javára

Tóth László: – Az elején fantasztikusan védekeztünk, és ezzel megalapoztuk a mérkőzés végét. Megyünk tovább, még semmi sem dőlt el.
Mihók Attila: – Első félidei helyzetkihasználásunk megpecsételte sorsunkat.
Az egyik csapat harmadik sikeréig tartó párharc állása: 2-0 a Szentes javára