Növelte előnyét az éllovas a Girón

2013. 05. 15.

A kolumbiai Rigoberto Uran nyerte kedden a Giro d’Italia országúti kerékpáros körverseny első hegyi szakaszát.

A harmadik helyen befutó olasz Vincenzo Nibali (a képen) növelte előnyét az összetettben legnagyobb riválisaival szemben.

A Cordenons és Montasio közötti 167 km-es 10. etapon a tavaly Tour de France-győztes brit Bradley Wiggins nem bírta az iramot az élmezőnnyel az utolsó, rendkívül meredek emelkedőn, így a végül győztes csapattársához képest több mint egy-, a 2010-ben Vuelta a Espana-bajnok Nibalihoz viszonyítva pedig több mint félperces hátránnyal ért célba.

10. szakasz, Cordenons-Montasio, 167 km, hegyi befutó: 1. Rigoberto Uran (kolumbiai, Sky) 4:37:42 óra, 2. Carlos Betancur (kolumbiai, AG2R) 20 mp hátrány, 3. Vincenzo Nibali (olasz, Asztana) 31 mp h.,...5. Cadel Evans (ausztrál, BMC Racing) azonos idővel,...10. Bradley Wiggins (brit, Sky) 1:08 p h.

Az összetett élcsoportja:
1. Nibali 38:57:32 ó, 2. Evans 41 mp h., 3. Uran 2:04 p hátrány, 4. Wiggins 2:05 p h.

Szerdán a Tarvisio és Vajont közötti 182 km-es hegyi szakasz vár a mezőnyre.