Növelte előnyét az éllovas a Girón

2013. 05. 19.

Az olasz Vincenzo Nibali (a képen) jelentősen növelte előnyét összetettben a Giro d’Italia országúti kerékpáros körverseny szombati, 14. szakaszán, melyet honfitársa, Mauro Santambrogio nyert meg.

A Cervere és Bardonecchia közötti 168 kilométeres hegyi etap utolsó, célba vezető emelkedőjén a 2010-ben Vuelta a Espana-győztes Nibali otthagyta legnagyobb riválisait, azaz a kolumbiai Rigoberto Urant és a 2011-ben Tour de France-bajnok ausztrál Cadel Evanst, s félperces előnyt szerzett velük szemben, ráadásul további 12 másodperc időjóváírást kapott a második helyért.

14. szakasz, Cervere-Bardonecchia, 168 km, hegyi befutó: 1. Mauro Santambrogio (olasz, Vini Fantini) 4:42:55 óra, 2. Vincenzo Nibali (olasz, Asztana) azonos idővel, 3. Carlos Betancur (kolumbiai, AG2R) 9 mp hátrány,...5. Rigoberto Uran (kolumbiai, Sky) 30 mp h., 6. Cadel Evans (ausztrál, BMC Racing) 33 mp h.