Nyert a Szolnok az Adria Ligában

2013. 12. 29.

A Szolnok hazai pályán hosszabbítás után legyőzte a Zadart a férfi kosárlabda Adria Liga 14. fordulójában.

Az Eurochallenge Kupa legjobb 16 csapata közé jutó, a regionális Adria Ligában pedig 4/9-es győzelmi mérleggel sereghajtó Szolnoknál továbbra is hiányzott a válogatott Lóránt Péter, akinek a múlt héten egy ütés következtében kitört két foga.

A nemrég edzőt cserélő magyar bajnoki ezüstérmes - amelynek kispadján az osztrák Nedeljko Ascericet a szerb Dragan Aleksic váltotta - remekül kezdett, az 5/8-as mutatóval álló ellenfél csakhamar tízpontos hátrányba került (20-10). A Vojvoda Dávid vezette hazaiak eleinte a folytatásban sem engedték közelebb az adriaiakat, ám a nagyszünetben a fellazuló védekezés miatt már csak 35-32 volt az állás.

Térfélcsere után a Zadar egy pontra felzárkózott (48-47), ám Vojvoda újabb triplája megnyugtatóan hatott, ráadásul Keller Ákos és a héten igazolt szerb Strahinja Milosevic is beszállt a kosártermelésbe. Az 56-49-ről induló zárószakaszban, a 36. percben először vezettek a vendégek (62-64), ám az utolsó perc 68-67-tel kezdődött. Willie Warren hibátlanul büntetőzött, csakhogy a túloldalon beesett egy tripla, így 70-70-nél jöhetett a hosszabbítás. A ráadásban az Olaj koncentrált és büntetőzött jobban, így végül megszerezte ötödik győzelmét a sorozatban.
A Szolnok pénteken a Szkopjéhez látogat.

FÉRFI KOSÁRLABDA
ADRIA-LIGA, 14. FORDULÓ
SZOLNOKI OLAJ KK–KK ZADAR (horvát) 80–75 (23–16, 12–16, 21–17, 14–21, 10–5) – hosszabbítás után, Szolnok, 1900 néző. V: Jovcsics, Maricsics, Jasmina (szerbek)
SZOLNOK: Warren 11, Rakics 4, VOJVODA 16/9, OLIVER 11/3, KELLER 14. Csere: Simon B. 3/3, Báder 2, Holiday 7/3, MILOSEVICS 12.
ZADAR: PROSTRAN 14/9, Ramljak 5/3, SUTALO 20/9, DIJAN 13/6, Sobin 4. Csere: Batur 12/3, Djugum 7, Kraljevic
Kipontozódott: Sobin (32. p.), Djugum (40. p.), Dijan (41. p.)
Dragan Alekszics: – Jó kezdés után apró hibákat vétettünk, és elbizonytalanodott a játékunk, nem figyeltünk oda védekezésben, és támadásban is pontatlanná váltunk. Szerencsére a hosszabbításban jól koncentrálva megnyertük a mérkőzést.
Hrvoje Vlasic: – Tartalékosan jöttünk, igyekeztem sokat rotálni a csapatot. Az elején enerváltak voltunk, de tizennégy pontos hátrányból is visszajöttünk a meccsbe. A végén mindkét csapat nyerhetett volna, ami ezúttal a szolnokiaknak sikerült.