Nyertek a házigazdák a hoki vb-n

2013. 05. 12.

A finn-svéd közös rendezésű jégkorong-világbajnokság csoportkörének hatodik fordulójában mindkét házigazda diadalmaskodott, Svédország 2–0-ra legyőzte az utolsó helyen álló Szlovéniát, Finnország pedig 7–2-re kiütötte Ausztriát.

A Vancouver kiesése után megérkeztek a Sedin ikrek a világbajnokságra, de a szlovénok elleni mérkőzésen még nem léptek jégre. Henrik Sedin ragaszkodott a 33-es mezhez, amelyet Elias Falth át is engedett neki, miután az IIHF erre megadta a külön engedélyt.
A találkozó első harmadában csak két-két kiállítást kellett elkönyvelni a játékvezetőknek, gólt nem. Az első találatra a 26. percig kellett várni, akkor Johan Fransson passzából Gabriel Landeskog vette be a szlovén kaput, majd a harmadik játékrész elején Simon Hjalmarson átadását váltotta gólra emberelőnyben Fredrik Pettersson.

A másik házigazda már a 9. percben kétgólos előnyben volt Ausztria ellen, előbb Antti Pihlstrom, majd Veli-Matti Savinainen mattolta Bernhard Starkbaumot. A második harmadban Petri Kontiola gólja után végleg eldőlni látszott a mérkőzés, aztán váratlanul a záró harmad kezdetén az osztrákok Robert Lukas valamint Raphael Herburger villámgyors két találata után egyre zárkóztak (3–2). A finnek azonban összekapták magukat, és az utolsó 11 percben négyszer is eredményesek voltak, és végül fölényesen nyertek.

Az Egyesült Államok 4–2-es győzelmet aratott Franciaország felett a svéd-finn közös rendezésű jégkorong-világbajnokság H-csoportjában, míg Svájc Dániát verte meg 4–1-re az S-csoportban. A svájciak ezzel az ötödik mérkőzésüket is megnyerték, és vezetik az S-csoportot.

A norvég válogatott 3–1-re legyőzte Fehéroroszországot, sikerével pedig feljött csoportjában a negyeddöntőt érő negyedik helyre. A másik esti mérkőzésen Németország 2–0-ra nyert Lettország ellen, s így versenyben maradt a nyolc közé kerülésért.

JÉGKORONG-VILÁGBAJNOKSÁG

Eredmények:

H-CSOPORT (Helsinki)
Finnország–Ausztria 7–2 (2–0, 1–0, 4–2)
Egyesült Államok–Franciaország 4–2 (2–0, 0–1, 2–1)
Németország–Lettország 2-0 (0-0, 1-0, 1-0)
A csoport állása: 1.Finnország 14/6 mérkőzés, 2.Egyesült Államok 12/5, 3.Oroszország 9/5, 4.Szlovákia 7/5, 5.Németország 7/5, 6.Franciaország 6/5, 7.Ausztria 5/6, 8. Lettország 3/5