Nyolc között a Veszprém és a Szeged, kiesett a Csurgó

2014. 03. 30.

Bejutott a nyolc közé a Veszprém a férfi kézilabda Bajnokok Ligájában, miután a lengyelországi egygólos vereség után a hazai visszavágón öt góllal legyőzte a Wisla Plockot.

Az első negyedórában még jól tartotta magát a lengyel csapat, ám azt követően főleg a feljavuló kapusteljesítménynek köszönhetően a magyar bajnoknak sikerült ellépnie és biztosan őriznie megnyugtató előnyét. A negyeddöntő sorsolását kedden rendezik Bécsben. Borítékolható, hogy a Plocknál lényegesen erősebb ellenfél következik a Veszprémnek, amely nem titkoltan a kölni négyes döntőbe akar jutni.

Az egy héttel ezelőtti összecsapáson a lengyelek remekül játszottak, melynek köszönhetően 34-33-ra nyertek a csoportjában első helyen zárt Veszprém ellen. Ezúttal idegesen kezdett mindkét csapat, sok volt a hiba az elején. Furcsa módon a hazai találatok után a Plock két emberhátrányos góllal jelezte, nem kíván leszakadni. Felváltva estek a találatok, azonban egyik fél sem nyugodott meg. A 10. percben, 4-3-as veszprémi vezetésnél időt kértek a vendégek, aki más védekezési formációt alkalmaztak a továbbiakban. Nagy László kiállítása alatt és ezt követően Alilovic kapus remekelt, így az emberhátrány során lépett el 7-4-re a Veszprém. Ráadásul a vendég védelem egyik alapembere, Syprzak húsz perc alatt megkapta harmadik kétperces büntetését, így számára befejeződött az összecsapás. Megrogyott a Plock, amely 10-5-nél újból időt kért. A különbség állandósult, ez pedig a Veszprémnek kedvezett még akkor is, ha változatlanul akadtak bosszantó hibák. A hullámvölgyből Dzsamali bombáival lábalt ki a magyar bajnok. A Plock elszántan érkezett ki a második félidőre, Lijewski hamar kétszer is eredményes volt. Aztán rendezte sorait az MKB, és Chema egyre több labdát kapott beállóban, ő pedig ezekből rendre gólt dobott. Az utolsó tíz perc előtt, 27-21-es hazai vezetésnél még egyszer időt kért a Plock a jó hajrá reményében, de ez a terve nem sikerült, a két meccs alapján teljesen megérdemelten jutott a nyolc közé a Veszprém.

Férfi BL, nyolcaddöntő, visszavágó:

MKB-MVM Veszprém - Wisla Plock (lengyel) 31-26 (16-11)
gól: Ilic 7/3, Sulic 6, Dzsamali 4, Nagy L. 3, Chema 3, Gulyás 3, Ugalde 1, Iváncsik T. 1, Vilovszki 1, Iváncsik G. 1, Ruesga 1, illetve Lijewski 4, Nenadic 4/1, Toromanovic 4, Wisniewski 4, Ghionea 3/1, Montoro 2, Eklemovics 2, Jurkiewicz 2, Nikcevic 1
Továbbjutott: a Veszprém 64-60-as összesítéssel.

SG Flensburg-Handewitt (német) - RK Pivovarna Lasko Celje (szlovén) 30:27 (15:14)
Továbbjutott: a Flensburg 55-53-as összesítéssel.

FC Barcelona (spanyol) - Aalborg Handball (dán) 31:20 (16:11)
Továbbjutott: a Barcelona 60-42-es összesítéssel.

Kiütéssel negyeddöntős a Szeged az EHF Kupában

A Pick Szeged hazai pályán kiütéses, 11 gólos győzelmet aratott a svéd Kristianstad ellen a férfi kézilabda EHF Kupa főtáblájának utolsó, hatodik fordulójában, így bejutott a nyolc közé.

Villámrajtot vettek a meccs előtt négy győzelemmel és egy vereséggel álló szegediek, gyorsan 5-0-ra elhúztak. Az első percek után már nem is tudtak közel kerülni a svédek a magyarokhoz, akik a félidőben hét góllal vezettek. A második félidőben már csak az volt a kérdés, mennyi lesz a különbség a végén. A Szeged végül 11 góllal győzött és biztosította helyét a negyeddöntőben. Később a Tatran Presov 30-29-re nyert a Nantes ellen, ezzel a Szeged a csoport élén végzett.

Férfi EHF Kupa, C csoport, 6. forduló:
Pick Szeged-Kristianstad (svéd) 29-18 (16-9)
A magyar csapat góldobói: Ancsin 7, Kdllman 4, Balogh 4, Zubai 3, Ilyés 3, Mindegía 2, Larholm 2, Vranjes 2, Laszica 1, Gidai 1
Tatran Presov (szlovák)–Nantes (francia) 30–29 (16–10)
A csoport végeredménye:1. Szeged 10 pont, 2. Nantes (francia) 8, 3. Tatran Presov (szlovák) 4, 4. Kristianstad (svéd) 2

A negyeddöntő sorsolását kedden tartják majd.

Kiesett a Csurgó az EHF Kupából

A Csurgó egygólos vereséget szenvedett Hannoverben a férfi kézilabda EHF Kupa főtáblájának utolsó, hatodik fordulójában, ezzel eldőlt, hogy nem jut be a negyeddöntőbe.

A magyar csapat az első félidőben még négy góllal vezetett, de a másodikban a német csapat fordított, majd egy 7-1-es periódussal eldöntötte a mérkőzést. A Csurgó hajrája csak arra volt elég, hogy egy gólra felzárkózzon. Az EHF Kupában a négyes döntőt rendező Füchse Berlin biztos csoportelső, így a "csonka" negyeddöntőbe a másik három csoportelső és a három legjobb csoportmásodik kerül. Azaz a legrosszabb csoportmásodik nem jut tovább. A Csurgó harmadikként zár, ha vasárnap a León hazai pályán legyőzi a Lugit, s - legrosszabb - második lesz, ha a svéd csapat pontot szerez.

Férfi EHF Kupa, A csoport:
Hannover (német)-Csurgó 27-26 (12-16)
Alexander Grah: – A becsületünkért küzdöttünk, számunkra a továbbjutás nem volt lehetséges, nehéz meccsre számítottunk, az is lett, de örülök, hogy egy góllal nyerni tudtunk, és győzelemmel búcsúzunk a kupától.
Imre Vilmos: – Az első félidőben elégedett voltam teljesítményünkkel, azt játszottuk, amit elterveztünk. Sajnos a másodikban jött egy hullámvölgy, s ez eldöntötte a mérkőzést. Azért nem jutottunk a nyolc közé, mert valószínűleg nincs ott a helyünk, mivel idegenben nem tudtunk egy győzelmet sem aratni.

Az állás: 1. Lugi HF (svéd) 7 pont/5 mérkőzés, 2. Csurgó 6/6, 3. Hannover 5/6, 4. Ademar León (spanyol) 4/5

(Forrás: MTI / NSO, fotók: MTI)