Nyolc magyar az egyes főtábláján, Tóthék és Madarászék a 16 között párosban

2012. 10. 19.

Az alanyi jogon főtáblás négy játékos mellett eddig további négy magyar harcolta ki egyesben a 64-es főtáblára jutást a dániai Herningben zajló asztalitenisz Eb-n.

A viadal honlapja szerint a nőknél Madarász Dóra (a képen) és Pergel Szandra is százszázalékos teljesítménnyel, azaz három győzelemmel végzett selejtezőcsoportjának élén, s ezzel csatlakozott a már főtáblás Póta Georginához, Lovas Petrához és Tóth Krisztinához.

A férfiaknál Zwickl Dániel és Kosiba Dániel is megnyerte csoportját - szintén három sikerrel -, míg Nagy Krisztián két győzelemmel és egy vereséggel második, Lakatos Tamás pedig három vereséggel negyedik lett, így utóbbi búcsúzott. Az, hogy Zwickl, Kosiba és a 64 között kezdő Pattantyús Ádám mellett Nagy is folytathatja-e a főtáblán, később dől el.
A 27 csoportgyőztes mellett ugyanis a másodikak közül öt szerencsés vesztest is kisorsolnak, akik csatlakozhatnak az elitmezőnyhöz.

Este nyolc órától rendezték a párosverseny első fordulóját az Eb-n.
Az öt magyar vagy magyar érdekeltségű páros közül a Tóth Krisztina, Póta Georgina és a Madarász Dóra, Britt Eerland duó bejutott a legjobb 16 közé. A második kiemelt Tóth, Póta kettősnek mindössze 13 percre volt szüksége a győzelem eléréséhez litván riválisával szemben, míg Madarász holland társával 3-1-re verte az esélyesebb svéd, szerb ellenfelét.

Az Eb-n csupán egyesben és párosban rendeznek küzdelmeket, az európai szövetség tavalyi döntése értelmében ugyanis csapatversenyt csak kétévente bonyolítanak le.

Férfi egyes:

selejtező 5. csoport:
Zwickl – Rumgay Gavin (skót) 3:2 (8, -4, 9, -6, 10)
Zwickl – Silva André (portugál) 3:1 (9, 2, -12, 8)

selejtező 12. csoport.
Nagy – Burgis Matiss (lett) 0:3 (-10, -5, -9)
Nagy – Kantola Roope (finn) 3:0 (10, 8, 5)

selejtező 15. csoport:
Kosiba – Tauber Michael (izraeli) 3:0 (9, 6, 10)
Kosiba – Svensson Robert (svéd) 3:0 (4, 9, 5)

selejtező 20. csoport:
Lakatos – Kou Lei (ukrán) 0:3 (-10, -5, -13)
Lakatos – Michely Gilles (luxembourgi) 2:3 (-9, 7, -5, 5, -6)

Női egyes:

selejtező 1. csoport:
Pergel – Trifonova Polina (ukrán) 3:0 (3, 7, 8)

selejtező 12. csoport:
Madarász – Pietkiewicz Monika (lengyel) 3:0 (6, 9, 7)

Férfi páros:

főtábla a 16 közé jutásért:
Kosiba, Lakatos – Karlsson Kristian, Karlsson Mattias (svéd) 0:3 (-10, -5, -6)
Pattantyús, Sas Lasan (magyar, szlovén) – Apolonia Tiago, Monteiro Joao (portugál) 0:3 (-7, -10, -9)

Női páros:

Lovas, Pergel – Bilenko Tetyana, Gaponova Ganna (ukrán) 1:3 (-5,-9, 4, -8)
Tóth, Póta – Stuckye Egle, Venslaviciute Leva (litván) 3:0 (5, 8, 6)
Madarász, Eerland (magyar, holland) – Ekholm Matilda, Feher Gabriela (svéd, szerb) 3:1 (9, 5, -2, 10)

Az Eb további programja:

péntek: egyes férfiak és nők , páros férfiak és nők főtábla 10:00, páros negyeddöntők 20:45
szombat: egyes főtábla 10:00, páros elődöntők 13:40, egyes negyeddöntők 15:20, női páros döntő 18:50, férfi páros döntő 19:40
vasárnap: női egyes elődöntő 10:00, férfi egyes elődöntő 12:00, női egyes döntő 14:40, férfi egyes döntő 15:50