Nyolcadszor nyert a Szolnok az Adria Ligában

2013. 03. 11.

A Szolnok hazai pályán legyőzte a macedón Skopjét a férfi kosárlabda Adria Liga 24. fordulójában, ezzel megszerezte nyolcadik sikerét a regionális versengésben.

A meccset 7 győzelemmel és 16 vereséggel kezdő magyar bajnok a fantasztikus első negyedet követően - főként a kapitány Báder Márton 14 pontjával - már 41-28-ra vezetett a nagyszünetben.
Fordulás után négy hazai pontra 12-vel válaszolt a 12/11-es mérlegnél tartó Skopje, ezzel 45-40-re felzárkózott. A vendégek a harmadik negyed végén érték utol a Tisza-partiakat (59-59), akik egy 10-0-ás rohammal léptek meg ismét, és előnyüket már nem engedték ki a kezükből.

Eredmény:
Szolnoki Olaj KK - MZT Skopje Aerodrom 81-72 (22-9, 19-19, 20-31, 20-13), Szolnok, 1258 néző. Vezette: Petek Saso, Vovk Tomislav, Tonci Anzulovic.
SZOLNOK: FLORENCE 15/3, Fodor M., Sehovics 4, Kalve 4, BÁDER 24.
Csere: Gay 8/6, SIMON B. 6, Horváth Á. 6/6, NÉMETH I. 6, SZABÓ M. 8, Bell. Vezetőedző: Nenad Asceric
SKOPJE: Otasevics, DAVIS 15/9, D. SZTOJANOVSZKI 15/3, Csekovszki 13/6, GECSEVSZKI 15.
Csere: Bakic 2, Nikolics, Bogojev, Nikolovszki 4, O. Sztojanovszki 8, Markovszki
Kipontozódott: D. Sztojanovszki (40. p)