Nyolcgólos győzelem a kínai pólócsapat ellen

2013. 07. 23.

Fölényes győzelemmel kezdte meg szereplését a barcelonai vizes világbajnokságon a magyar férfi vízilabda-válogatott.

Benedek Tibor szövetségi kapitány együttese a várakozásnak megfelelően simán, 13-5-re verte a kínai csapatot.

Némi meglepetésre a kínai csapat szerezte meg a vezetést, ám a következő támadásból Varga Dénes ötméteresből egyenlített. A következő percekben Szivós Márton pillanatai következtek, két remek távoli lövésből volt eredményes.

A második negyed is ázsiai találattal indult, de Hárai Balázs emberelőnyből válaszolt, majd Szivós és Varga Dénes is jelentkezett egy-egy bombával. A játékrészt Hosnyánszky Norbert találata zárta.

A harmadik játékrészben már a magyaroké volt az első gól, Hosnyánszky távolról talált a kapuba. A kínaiak első emberelőnyös találatukkal szépítettek. A hatgólos különbséget a 20 esztendős Bedő Krisztián állította vissza, majd Hárai egy megúszás után növelte az előnyt. A kínai válogatott akcióból válaszolt.

Az utolsó negyedben az első vb-gólját jegyző Bátori Bence volt távolról eredményes, majd egy labdaszerzést követően a sérüléséből nemrég felépülő csapatkapitány, Varga Dániel is megszerezte első gólját a tornán. A kínaiak egy szép kapásgóllal válaszoltak. A végeredményt Vámos Márton állította be egy megúszást követő bombagóllal.

Benedek Tiboron látszott némi feszültség a mérkőzést követően is – mindazonáltal elégedett volt a kínaiak elleni 13-5-ös siker után. Persze tudjuk: kezdésnek ez megtette, a lényeg most jön, legelébb is a szerbek elleni csata.

"A csapat játéka volt a lényeg, azzal meg vagyok elégedve, a lendülettel szintén. - kezdte Benedek Tibor.
- A kínaiak a harmadik negyedre gyakorlatilag teljesen elfáradtak, onnantól nem voltak meccsben egyáltalán. Ez így teljesen jó felkészülés volt a szerbek elleni mérkőzésre, ami persze teljesen más forgatókönyv szerint zajlik majd.
Úgy gondolom, már fel vagyunk gyorsulva – ha ezt a játékot tudjuk játszani a jobb csapatok ellen is, akkor úgy gondolom, van keresnivalónk."

A magyarok szerdán 13.30 órától a szerbekkel találkoznak.

Eredmény:

férfi vízilabdatorna, 1. forduló,
C csoport:
Magyarország–Kína 13-5 (3-1, 4-1, 3-2, 3-1), Játékvezetők: Margeta (szlovén), Melliar (dél-afrikai)
Magyarország: Nagy V. – Varga Dániel 1, Varga Dénes 2 (1), Hosnyánszky 2, Hárai 2, Szivós 3, Madaras. Cserék: Gór-Nagy, Vámos 1, Bátori 1, Decker Á., Bedő 1.
Kína: Ge – Tan 1, Liang Zs. 1, Li, Vang, Zsang Cs. 1, Liang N. Cserék: Dzsiang 1, Guo, Pan 1, Hszie, Zsang Dzs.
Emberelőnyök: 4/3, ill. 7/1 Ötméteresek: 1/1, ill. 1/1
Szerbia-Ausztrália 10-7 (4-3, 2-0, 1-2, 3-2)