Oda a vb-álmoknak, vereség a hollandoktól

2014. 01. 05.

Lejátszotta második mérkőzését is a magyar női röplabda-válogatott a horvátországi Rovinjban zajló világbajnoki selejtező harmadik körében. A mieink a házigazdák után Hollandiától is vereséget szenvedtek, s ezzel szinte biztossá vált, hogy nem juthatnak ki a nyári olaszországi világbajnokságra.

Bár az első két pontot a hollandok szerezték, a mieink azonnal fordítottak, s ezt követően fej-fej mellett haladt a két csapat 5:5-ig, akkor azonban sorozatban kilencszer is az ellenfél volt eredményes. S bár ezt követően nekünk volt egy jobb szériánk, a második technikai szünetben így is hét pont volt a különbség. Ezúttal is Sándor Renáta tartotta a mieinkben a lelket, de ez csak arra volt elég, hogy tíz ponttal veszítsék el a mieink az első játszmát (25:15).

A maroknyi, de annál lelkesebb magyar szurkolótábor bíztatása mellett, a második játszmában a kisebb combsérüléssel bajlódó Pallag Ágnes kezdett, de sajnos látványos változás ezúttal sem következett be, villámgyorsan öt ponttal elléptek az Eb-kilencedik hollandok. A technikai szünetet követően ugyan sikerült háromra felzárkózni, de aztán megint az ő akaratuk érvényesült. Mindezek ellenére most több pontot szereztek a mieink, mint az első játszmában, de hat játszmalabdájuk így is volt, amelyből végül a másodikat értékesítették (25:19).

A harmadik játszmát sem kezdték jól a mieink, villámgyorsan négypontos előnyre tettek szert a hollandok, s bár Sándor és Szakmáry Gréta leütéseinek köszönhetően sikerült megállítani a különbség ilyen mértékű növekedését, sajnos a nyitásokba és a nyitásfogadásokba rendre hiba csúszott. A második technikai szünetben már nyolc pont volt a differencia, s végül ez lett a legsimább játszma a háromból (25:11).

Mivel a mieink két meccs után két vereséggel, játszmanyerés nélkül állnak, így gyakorlatilag búcsút kell mondaniuk a nyári világbajnokságon való részvételnek, hiszen az öt csoportgyőztes mellett csak a két legjobb második jut ki a vb-re. Vasárnap a franciákkal játszanak a magyarok.

NŐI RÖPLABDA, VILÁGBAJNOKI-SELEJTEZŐ

Hollandia–Magyarország 3:0 (15, 19, 11), Rovinj (Horvátország), 100 néző. Vezette: Telo (albán), Schürmann (szlovén)
Hollandia: Stoltenborg 6, Grothues 7, DE KRUIJF 13, Steenbergen 4, BUIJS 13, FLIER 10. Csere: Schoot (liberó), Belien, Plak 2, Pietersen 2, Dijkema
Magyarország: SÁNDOR 14, Csengeri 2, Dobi 4, SZAKMÁRY 3, Széles, Tálas 1. Csere: Kötél D. (liberó), Pallag 4, Vacsi 1, Kötél Zs
MESTERMÉRLEG:
Gido Vermuelen: – Erre a győzelemre mindenképpen szükségünk volt, hogy holnap ki-ki meccsen dönthessük el a csoportgyőzelmet a házigazda horvátok ellen. Jól játszottunk, s ilyen játékkal igen jó esélyünk van a világbajnokságra való kijutásra.
Hollósy László: – Ellenfelünk magassági és fizikális fölényét végig érvényesíteni tudta, s bár nekünk voltak fellángolásaink, a túlságosan sok ki nem kényszerített hiba ezen a szinten már nem fért bele. De ez része a tanulási folyamatnak, s az első két játszma rendben is volt, a harmadikra viszont kicsit elfogyott a szufla.

Az állás: 1.Hollandia 6, 2.Horvátország 6, 3.Franciaország 0, 4.Magyarország 0