Magyarok a vízben – eredmények Barcelonából

Olasz Anna hatodik a hongkongi világkupa-viadalon

2013. 10. 06.

Olasz Anna hatodikként ért célba a hosszútávúszók 10 kilométeres hongkongi világkupaversenyén, amely az ez évi sorozat befejező állomása volt.

A nyári barcelonai világbajnokságon ebben a számban ötödik, a nyíltvízi Európa Kupában pedig összetettben győztes 20 esztendős szegedi úszó pályafutása eddigi legjobb világkupa-helyezését érte el kiváló időben, 30 fokos melegben, 26 fokos tengervízben megrendezett viadalon.

Az elején közepes iramban tempózott, majd az ötödik körben a ritmust váltó brazil világbajnok, Poliana Okimoto ellépett a többiektől és biztosan győzött, míg az utána következő tíz versenyző - köztük Olasz Anna - közel azonos idővel, nagy tülekedés közepette ért célba.

világkupa futam, 10km: 1. Poliana Okimoto (brazil) 2:02:48.5, 2. Martina Grimaldi (olasz) 2:02:57.8, 3. San Lej (kínai) 2:02:58.1,...6. Olasz Anna 2:02:59.8