Olasz győzelem a balatoni Európa Kupa versenyen

2013. 04. 30.

Április 26-29-én Balatonfüreden az Európa Kupa sorozatba tartozó MVM Balaton Melges 24 Regatta vitorlás versenyen 107 versenyző vitorlázott 23 hajóban 9 nemzetet.

Az új kupasorozat első állomása volt Magyarországon, ami kiváló próba volt a 2014-es Európa-bajnokságra versenyzőknek és rendezknek egyaránt.

Nyolc futamra került sor péntektől vasárnapig, kiváló, egyre erősebb szélben. A versenyt lehengerlő fölénnyel nyerte az olasz Riccardo Simoneschi, a Melges 24 hajóosztály világranglistájának éllovasa, a legutóbbi világbajnokság bronzérmese által vezetett Audi Team. Második lett a Franz Urlesberger vezette osztrák hajó, míg a harmadik helyen végzett a magyar színekben versenyző Ian Ainslie – Adam Martin – Chris Farkas – Weöres Botond összeállítású interkontinentális (dél-afrikai, ausztrál, amerikai és magyar vitorlázók) csapat. A mezőnyben csak ők tudták legalább egy futamban legyőzni a Simoneschiéket.

A Melges 24 osztályban együtt versenyeznek profi és amatőr versenyzők is. Utóbbiak eredményét külön is értékelik. A legjobb magyar amatőr csapat a negyedik helyen végzett. A kormányos Bujáky Attila eredményeivel bizonyítja, hogy a sportos vitorlás versenyzést felnőtt fejjel is érdemes elkezdeni.

(Forrás: Ruják István)