Olimpiai bronzérmes kenus indul a Világjátékokon

2013. 05. 30.

Szegeden folytatódott a nagyüzem, a hétvégi gyorsasági Európa- és világbajnoki válogatóverseny után hosszú távon, 11.9 kilométeren mérkőztek meg a versenyzők. A cél a július végi-augusztus eleji Cali Világjátékok volt!

Hogy mitől profi egy profi?

Nézzük csak meg Csay Renátát, aki szerdán a nőknél egyedüliként szállt vízre a cali Világjátékok indulási jogáért zajló válogatóversenyen. A győriek maratoni világbajnoka nem alibizett a rá szabott 11.9 kilométeren, kőkeményen odatette magát a „szólóversenyben” is, és jobb időt lapátolt, mint a férfi kenusok az ő döntőjük során.

Pedig ott aztán volt küzdelem, és a többesélyes csatából a csepeliek olimpiai bronzérmese, Kiss Tamás (a képen) jött ki győztesen, aki az utolsó futásnál lépett el a győriek tehetségétől, Varga Dávidtól.

És hogy mi történt a férfi kajakosoknál?

Noé Milán hétvégi 5000 méteres győzelme után ismét a legjobb tudott lenni. A Váci Hajó versenyzője Petrovics Mátéval és testvérével, Noé Bálinttal az utolsó futószakaszig együtt volt, ám Milán ellépett az üldözőitől és bár a szegedi Petrovics még fel tudott kapaszkodni, a finisben – ahogyan vasárnap is – verhetetlennek bizonyult.

Csütörtökön a párosok válogatóversenyét rendezik meg Szegeden.

(Forrás: kajakkenusport.hu)