Olimpiai kvalifikációs ifjúsági vb: Pósta Daniella már negyeddöntős

2014. 04. 19.

Pénteken két lány és két fiú találkozón voltak érdekeltek a magyarok a szófiai ifjúsági ökölvívó világbajnokságon.

A délelőtti programban a lányoké volt a főszerep. Pósta Daniella (60 kg, fent a képen kékben) nehéz ellenfelet kapott a koreai Park JiHye személyében.
Ennek megfelelően szoros mérkőzést vívott a két lány, mely végén Daniella kezét emelte a magasba a bíró.
Nagy volt az öröm a magyar táborban, hiszen ezzel a magyar lány már a nyolc között van, s ha a következő fordulóban 21.-én a délelőtti műsorban legyőzi az ukrán Anhelina Bodarenkot, akkor már megszerezi a nanjingi olimpiai részvétel jogát. Ha ez nem sikerül akkor sincs semmi veszve, mert öten szereznek kvótát az olimpiára minden súlycsoportban és a negyeddöntő vesztesei is tovább harcolhatnak a még szabad egy helyért.

Nem kellett sokat várnunk a következő magyar ringbe lépésére. Szabó Nikolett (75 kg, kékben) a lengyel Elzbieta Wojcik ellen mérkőzött, de már az első fél percben látható volt a lengyel sokkal képzettebb, jobb ökölvívó. Nagyon hamar rá is kellett számolni a magyar lányra, s edzője 1 perc 20-nál úgy döntött bedobja a törülközött. Így Nikolett számára véget ért az olimpiai kvalifikációs verseny.

Délután közel egy időben vívta mérkőzését a 16 közé kerülésért Tóth Richard (64 kg) és Papi Bence (75 kg) a két ringben.

Tóth (pirosban) két bírónál mindhárom menetet megnyerte, a harmadik a francia bíró az utolsó menetet ellenfelének a német Wladimir Fruhsorgernek ítélte. A kaposvári fiú így is 3:0 arányú győzelemmel jutott a 16-ba. Következő ellenfele 20-án délelőtt a román Ninel Gheorghe lesz.

A találkozó után az edzői stáb azonnal a másik ringhez kellett, hogy áttelepüljön, mert következett a Sadeh Roohi (ir) - Papi Bence (kékben) összecsapás.
Igen szoros csatát vívott a két fiú. A második menet után még döntetlenre állt a találkozó a bírói lapokon. A befejező három percben Bence tudott még újítani és nyert. Papi következő ellenfele szintén 20.-án délelőtt a horvát Luka Plantic lesz.

Szombaton három fiatal magyar ökölvívó küzd a 16 közé kerülésért.

A délutáni programban Könnyű Richárd - Lemuel Class (puerto-ricói) találkozóra kerül sor.

Este Bársony Bernárd (69 kg) - Jean Lacharmante (mauritiusi) mérkőzése után bemutatkozik Berki Károly (81kg) is az ir Cormac Long ellen.

Reméljük a húsvéti nyuszi győzelemmel ajándékozza meg a magyar fiúkat, persze azért nekik is tenniük kell nem is keveset a ringben.

(Fotók: aiba org Flickr)