Olimpiai kvalifikációs világbajnokság: Tóth Richárd a második nanjingi kvótás ökölvívó

2014. 04. 23.

Szófiában az ifjúsági ökölvívó világbajnokságon kedden a negyeddöntők vesztesei léptek szorítóba.

Mivel a vb egyben kvalifikációs verseny a nanjingi Ifjúsági Olimpiára, az 5-8. helyezéseket is eldöntik a bolgár fővárosban, a fiúknál az 5 és 6. helyezettek is megszerzik az indulás jogát, míg a lányoknál csak az 5. helyen végzett ökölvívók örülhetnek a kvótának.

A lányoknál Pósta Daniella (60 kg, pirosban) igen nehéz ellenfelet kapott, hiszen a svéd Agnes Alexiusson korábban már volt korosztályos világbajnok. Az esélyes svéd nem is hibázott fölényes pontozással (34:40,35:40, 36:40) 3:0 arányban győzte le magyar ellenfelét, így Posta elvesztette esélyét, hogy kiharcolhassa az olimpiai részvétel jogát.

A fiúknál több súlycsoportban is sérülés miatt foghíjas volt a negyeddöntők veszteseinek mezőnye -tudtuk meg Kovács László szövetségi kapitánytól. Ezért az egyes súlycsoportokban a három megmaradt öklözőt sorsolás alapján rangsorolták, kedden ketten mérkőztek, a harmadik erőnyerő lett. A keddi mérkőzések győztesei olimpiai kvótát szereztek, a vesztesek csütörtökön az erőnyerővel még megmérkőzhetnek az olimpiai indulásért.

Így fordulhatott elő, hogy Tóth Richárd (64 kg, pirosban) a török Furkan Avci elleni 2:1 arányú győzelmével (29:28,29:28, 28:29) olimpiai résztvevő lett.

A másik magyar öklöző Bársony Bernárd (69 kg, pirosban) viszont 3:0 arányú vereséget szenvedett (30:25, 29:27, 30:26) az olasz Vincenzo Lizzitől. Ö csütörtökön mérkőzhet még az ukrán Oleksii Tokarchuk ellen az olimpiai kvótáért.

A negyedik magyar Könnyű Richárd (60 kg) erőnyerő lett a sorsolás alapján, ő szintén csütörtökön a mexikói William Segura ellen harcolhat az olimpiai indulásért.

Szerdán Komor László (+91 kg) az esti programban (17:00 helyi idő) már a döntőért mérkőzik az amerikai Daramni Rock ellen.