Olimpikonokkal ünnepelte bajnokait a jövőre fél évszázados KSI

2012. 12. 06.

A hagyományos Bajnokok vacsoráján ünnepelte 2012 legeredményesebb sportolóit a Központi Sport- és Ifjúsági Egyesület (KSI). Az eseményen adták át a klub „Év sportolója” díját is, melyet a két olimpikon: Joó Abigél judós és Hidvégi Vid tornász vihetett haza.

A budapesti Stefánia Palota és Honvéd Kulturális Központban rendezett szerda esti eseményre meghívást kapott a klub két korábbi sikeres kajakosa, a londoni olimpián aranyérmet szerző Kozák Danuta és Szabó Gabriella is.

A KSI sportolói közül hárman szereztek részvételi jogosultságot a londoni ötkarikás játékokra: a cselgáncsozó Joó Abigél 78 kg-ban pontszerzőként az 5. helyen végzett, a tornász Hidvégi Vid összetettben, finalistaként a 8., míg az öttusázó Kasza Róbert a 12. helyen zárt. Hazsik Endre ügyvezető elnök köszöntőjében kiemelte, hogy a londonii aranyérmes Berki Krisztián tornász és az ezüstéremmel záró Pauman Dániel kajakos egyaránt a KSI versenyzője volt utánpótlás korában.

A zuglói klubot 2012-ben nemzetközi versenyeken, 10 sportágban – asztalitenisz, atlétika, judo, kajak-kenu, kerékpár, öttusa, ökölvívás, sportlövészet, torna és vízilabda – összesen 89-en képviselték. A KSI statisztikájához hozzátartozik, hogy a fiatalok ifjúsági, U23-as valamint felnőtt világ- és Európa-bajnokságokon 8 arany-, 5 ezüst- és 2 bronz, összesen 15 érmet szereztek; vébén heten, kontinensviadalon ketten vettek részt. Világ- és Európa-kupákon, nemzetközi nagydíjakon és az olimpiai reménységek versenyein 26-an összesen 37 medált gyűjtöttek: az aranyak száma 11, az ezüstöké 15, a bronzoké 11.

A díjátadón a Magyar Olimpiai Bizottságot Tóth József Héraklész-igazgató és dr. Géczi Marianna főmunkatárs képviselte; az eseményen a sportolók, edzők, szakosztályvezetők mellett részt vett többek közt Vígh László kormánybiztos, Schmidt Gábor, a Nemzeti Sportközpontok (NSK) főigazgató-helyettese, dr. Szabó Tamás, az NSK Sporttudományi és Diagnosztikai Központjának igazgatója, Kis György, a Budapesti Olimpiai Központ vezetője és Rabi Ferencné, a Csanádi iskola igazgatója.

Az 1963-ban alapított KSI (ma KSI SE) jövőre, 2013-ban ünnepli fennállásának 50. évfordulóját.