ORV-t nyert a súlyemelő fiúk csapata

2014. 07. 07.

A hétvégén került megrendezésre súlyemelésben az Olimpiai Reménységek Versenye Kazincbarcikán. Négy ország részvételével zajlott az esemény, közel félszáz versenyző állt rajthoz.

A versenyeredmények kiszámításánál a legjobb 5 fiúversenyző összesített Sinclair pontszáma számított, míg a lányoknál csapatonként a legjobb 3 lány eredménye számított.

Először a fiúk versenyére került sor, ahol szoros, kemény küzdelemben a magyarok vívták ki az első helyet. A csapatból kiemelkedett Simon Bence, aki a férfi egyéni verseny győztese lett. A lány csapat a második helyet szerezte meg, és női egyéniben is volt dobogósunk.

A lány csapatot erősítette az ifjúsági korú nanjingi olimpikon Molnár Boglárka. A 75 kg-os súlycsoportban csak harmadik kisérletére teljesítette a 73 kg-ot. Lökésben 90kg-on sikeresen mutatkozott be, de a következő gyakoralát 95 kg-on elhibázta. Harmadikra mégis 2 kg-ot emeltetett, s a 97 kg-ot sikerült kilöknie. 170kg-os össz teljesítményénél, csak a junior korosztályú Polgár Mirijam volt jobb.

Fiúk csapatok eredménye: 1. Magyarország (1635,897), 2. Lengyelország (1633,6), 3. Szlovákia (1493,454)

Fiúk egyéni helyezettek: 1. Simon Bence (372,505) , 2. Bodorik Michal (szlovák, 353,212), 3. Jasinski Pavel (lengyel, 340,194)

Lányok csapatok eredménye: 1. Lengyelország (640,627), 2. Magyarország (613,669), 3. Csehország (504,56)

Lányok egyéni helyezettek: 1. Wrobleska Izabela (lengyel, 223,339), 2. Rok Agata (lengyel, 223,066) , 3. Polgár Mirjam (220,106), 4. Molnár Boglárka (205,326)