Öt magyar érem a karate Eb-n

2013. 02. 11.

Sporttörténelmi sikert ért el a magyar karate válogatott a sportág hétvégi korosztályos Európa-bajnokságán. A törökországi Konyában rendezett viadalon fiataljaink két arany- és három bronzérmet nyertek, amelynél jobb eredmény még soha nem született világversenyen a magyar karate 40 éves történelmében.

A kontinensviadalon a kadett (14-15 évesek), a junior (16-17) és az U21-es korosztály legjobbjai mérték össze tudásukat formagyakorlatban (kata) és küzdelemben (kumite).

Valamennyi magyar küzdelemben állhatott fel a dobogóra. A junior lányoknál az 53 kg-os Nógrádi Nicol, a kadetteknél pedig az 54 kg-os Bousseba Aicha egyaránt Európa-bajnoki cimet nyert.

A harmadik helyen végzett az Eb-n az U21-es korosztályban Csák Klaudia (-60 kg), a juniorok között Győriványi Renáta (-59 kg) és a kadettek versengésében Ardai Bálint (-57kg).

Az öt éremmel Magyarország a nemzetek versenyében - Törökország, Anglia és Spanyolország mögött - az igen előkelő negyedik helyen zárt.

A fiatalok remek szereplése biztató lehet a sportág idei legnagyobb versenye, a májusban Budapesten sorra kerülő felnőtt Európa-bajnokság előtt.

(Turák Péter/Magyar Karate Szakszövetség - sajtó, Fotó: wkf.net)