OTP Bank Koronglövő EB: Meglepetés osztrák arany, jó magyar teljesítmények

2014. 06. 21.

Pénteken a férfi trap három napos Európa-bajnoki küzdelmei meglepetéssel zárultak Sarlóspusztán.

Már a 125 korongos alapverseny is szoros eredményeket hozott. A legjobb hatba jutásért öten is szétlőttek. Közöttük volt a veterán olasz Giovanni Pellielo, aki évtizedek óta ott van a legjobbak között, érmeinek száma szinte már megszámlálhatatlan. Rendelkezik olimpiai ezüst és bronzéremmel is. Athén olimpiai bajnoka az orosz Alexey Alipov is küzdött a hatodik döntős helyért. Végül a portugál Jose Manuel Bruno Faria harcoltak ki a fináléban való részvétel jogát.

Száz korong után Szollár András 95 találattal, Hegyi Norbert pedig 94-gyel várta az alapverseny utolsó, pénteki 25 lövését, ebben előbbi kétszer, utóbbi pedig egyszer hibázott. A kellemetlen, szeles időben rendezett utolsó sorozatban a versenyzők többsége sokat hibázott, így mindkét magyar sokat javított csütörtöki helyezésén. Hegyi a 14., Szollár a 18. lett.
A harmadik magyar Kovács Gusztáv Szollárhoz hasonlóan 23 korongot talált el, s végül 108 koronggal lett 64. a 83 tagú mezőnyben.

A csapatversenyben 364 koronggal az olaszok győztek a lengyel és a horvát trió előtt, míg a magyarok 344 találattal a 11. helyen végeztek a 23 válogatottat felvonultató mezőnybe.

A döntőben az osztrák Andreas Scherhaufer csapott össze a londoni olimpiai ezüstérmes olasz Massimo Fabbrizivel.

Meglepetésre az esélytelenebb osztrák sikerét hozta a finálé, s ezzel az EB-k történetében először ünnepelhetett osztrák lövő Európa-bajnoki aranyérmet. A harmadik a pekingi olimpiai bajnok cseh David Kostelecky, az alapversenyt nyerő horvát Anton Glasnovic a negyedik lett.

Az EB-vel együtt rendezett MSQ versenyben a szocsi téli olimpián biatlonban versenyző Gombos Károly 111 korongos teljesítményt ért el.

Szombaton a dupla traposok edzenek. Versenyükre vasárnap kerül sor. A magyar csapat tagja a londoni olimpiai 6. Bognár Richárd, a sydneyi olimpiai ötödik Gerebics Roland. A csapat harmadik embere Palkovics András.

Tarp egyéni, Európa-bajnok: SCHERHAUFER Andreas (Ausztria), 2. FABBRIZI Massimo (Olaszország), 3. KOSTELECKY David (Csehország)
Csapat, Eb: Olaszország (FABBRIZI Massimo, DE FILIPPIS Mauro, PELLIELO Giovanni) 364, 2. Lengyelország (KOWALCZYK Piotr, WOJTASIEWICZ Jaromir, TRZEBINSKI Jakub) 357, 3. Horvátország (GLASNOVIC Anton, CERNOGORAZ Giovanni, GLASNOVIC Josip) 353

A részletes eredmények itt megtalálhatók.