Hajszálnyi különbséggel bukta el a Győr a BL-döntőt

Öttel nyert az ETO Kolozsváron, győzelemmel búcsúzott a Balatonfüred

2012. 10. 21.

A Győr 30-25-re győzött a kolozsvári Jolidon vendégeként a női kézilabda Bajnokok Ligája második fordulójában, és továbbra is százszázalékos.

Az első játékrészben a győriek látványos támadójátékkal, remek védekezéssel gyorsan elhúztak, és a szünetig hétgólos előnyre tettek szert. A folytatásban a BL-trófeára törő ETO kissé visszaesett, a hazaiak feltámadtak, és a félidő derekán négy gólra (28-24) megközelítették a vendégeket. Ennek ellenére a győri győzelem egy pillanatig sem forgott veszélyben.

Női Bajnokok Ligája, B-csoport, 2. forduló:
U JOLIDON CLUJ-GYŐRI AUDI ETO 25-30 (13-20), Kolozsvár, játékvezetők: Ch. Bonaventura, J. Bonaventura (franciák).
KOLOZSVÁR: Petróczi, Mazarean, Munteanu (kapusok), Cartas 2, Chintoan 2, Dinca 4, Florea, Laslo, Paraschiv 1, Safta 2, Senocico 7, Tetean, Tivadar 4, Turcas, Vadineanu 3, Valean
GYŐR: Lunde-Haraldsen, Herr O. (kapusok), Amorim 3, Görbicz 3 (1), Hornyák D., Korsós, Kovacsics 1, Lekics 8 (1), Löke 8, Orbán 3, Radicsevics 1, Rédesi-Soós 3, Szepesi, Tervel
Kiállítások: 8, ill. 2 perc. Hétméteresek: 0, ill. 4/2.
vasárnap:
Koprivnica (horvát)-Krim Ljubljana (szlovén), 17.30
Az állás: 1. Győri Audi ETO KC 4/2 mérkőzés, 2. Krim Ljubljana 2/1, 3. Koprivnica 0 (19-24), 4. Jolidon Cluj 0/2 (52-58)

Az első és második helyezett a középdöntőbe jut, a harmadik átkerül a KEK-be.

Győzelemmel búcsúzott az EHF Kupától a Balatonfüred

A Balatonfüred kiesett a férfi EHF Kupában, mivel a 32 közé jutásért rendezett párharc visszavágóján három góllal nyert ugyan a vendég Vojvodina ellen, de az első mérkőzést néggyel vesztette el a szerbekkel szemben.
Az egy hete rendezett első mérkőzésen a Vojvodina győzött 29-25-re.

férfi EHF Kupa, a 32 közé jutásért, visszavágó:
Balatonfüred-Vojvodina (szerb) 27-24 (11-13)
Továbbjutott: a Vojvodina, 53-52-es összesítéssel

A sorozatban érdekelt másik magyar csapat, a Tatabánya-Grundfos vasárnap lép pályára az Elverum vendégeként, a múlt szombaton hazai pályán 27-23-ra kikapott a norvégoktól.