Pályacsúcs a sárvári 24 órás bajnokságon

2014. 05. 01.

Sárvár adott otthon a 24 órás Ultrafutó Országos bajnokságnak, amelyen rekordlétszámú versenyző sorakozott fel a rajtvonalnál: az egyéni versenyszámokban 167 futó indult, a váltókkal együtt pedig több mint 200 résztvevője volt a sporteseménynek.

A Sárvár Kinizsi Sportegyesület által, az Ironteam SE közreműködésével megrendezett versenyt a Várpark körül kijelölt 1030.73 méter hosszú, hitelesített körpályán teljesítették a futók.

A 24 órás országos bajnokságon magabiztos győzelmet aratott Lajkó Csaba, aki 245.975 kilométeres eredményével megdöntötte az eddigi pályacsúcsot, és teljesítette a nemzetközi A-szintet is (azaz 240 km feletti eredményt ért el). Lajkó mellett Zahorán János/225.125 km és Veress Béla/215.368 km állhatott fel a dobogóra.

A női mezőnyben megvédte 24 órás országos bajnoki címét Máténé Varju Edit, aki 217.300 kilométeres teljesítménnyel utasította maga mögé Vágó Boglárkát/197.695 km és Druskó Zsófiát/188.686 km.

A 12 órás futást a férfiaknál Márkus István nyerte 138.829 kilométerrel, mögötte Matjaz Bukovec (135.289 km) és Gaál Ferenc (132.183 km) végzett. A nőknél Maráz Zsuzsanna győzött 132.999 kilométeres eredménnyel, megelőzve Szabó Krisztinát (117.982 km) és Elek Dóra Zsuzsannát (116.942). A 6 órás futást Keszei András (68.243 km) és Bálint Éva (65.026 km) nyerték.

A verseny az OptiVita Ultrafutó Kupa második állomása volt, a következő fordulóra június 21-én, Tatán kerül sor.