Gurisatti Gyula harmadik szabadpisztolyban

Pannónia Trophy: Gurisatti Gyula harmadik lett az épek között

2014. 01. 05.

Fantasztikus eredményt ért el Gurisatti Gyula az ausztriai Neusiedl am See-n rendezett Pannónia Trophy nemzetközi versenyen: parasportlövőnk az épek között lett harmadik a légpisztolyosok között.

Versenyzőnk helyszíni tájékoztatása szerint a háromnapos viadalon mindhárom napon rendeznek légpisztolyban versenyt. Gurisatti Gyula – mivel a parasportlövőknek nem rendeztek külön viadalt – a épek között kétszer bejutott a döntőbe, első alkalommal 7. lett, másodszor a harmadik helyen zárt. Pályafutása során először lett dobogós nemzetközi versenyen az épek között, londoni olimpikonokat utasítva maga mögé. Gurisatti Gyulát edzője, Karácsony Gyula kísérte el a viadalra.
Dávid Krisztina ínhüvelygyulladás miatt nem tudott részt venni a versenyen.
A női pisztolyosok között Tobai-Sike Renáta a második napon megnyerte a viadalt. Az első nap is döntős volt, akkor a dobogó második fokára állhatott fel. A két olimpián is indult Csonka Zsófia a negyedik helyen végzett a második versenyen.

Férfi légpisztoly: 1. DEMIERRE Steve (svájci) 198.7 (571.0), 2.KOPP Pavol (szlovák) 195.7 ( 574.0), 3. GURISATTI Gyula 172.5 (563.0)

Női légpisztoly:
1 verseny: KUCOVÁ Katarina (szlovák) 197.0 (374.0), 2.TOBAI - SIKE Renáta 196.9 (379.0), 3. STEINER Sylvia (osztrák) 176.4 (375.0)

2 verseny: 1. TOBAI - SIKE Renáta 199.8 (377.0), 2. WEINGAND Marion (osztrák) 198.1 (370.0), 3. KUCOVÁ Katarina 173.6 (381.0), 4.CSONKA Zsófia 153.6 (380.0)