Papp Ildikó az északi sí vébére készül

2013. 02. 09.

A salgótarjáni önkormányzat által három millió forinttal támogatott Papp Ildikó legutóbb Lengyelországban bizonyította, hogy megérdemli a szponzorációt.

A Nord Sport KSE sífutója a február végén rendezendő vb főpróbáján, a Szláv Kupán szerzett értékes olimpiai pontokat. Az olimpiai kvalifikációs FIS-versenynek Wisla-Kubalonka pályája adott otthont, a salgótarjáni versenyző a tíz kilométeres szabadstílusú számban állt rajthoz.

Az indulóknak négyszer kellett megtenniük egy 2,5 kilométeres kört, ami inkább fizikálisan volt erőpróbáló, mintsem technikailag. Reggelre 15 centi friss hó lepte el a pályát, ami még jobban megnehezítette a sífutók dolgát. A 2014-es olimpiát megcélzó nógrádi sportoló hazai, szerb és ausztrál versenyzőket maga mögé utasítva, a kilencedik helyen zárta a versenyt. Szűk három perccel a győztes mögött, és 19 másodperccel a másik magyar kerettag, Simon Ágnes előtt ért célba. Ildikó egy éve itt 217 pontot futott, ám most új egyéni csúcsot, 147,75 pontot ért a teljesítménye (minél kisebb a pont, annál jobb, ezek átlaga alapján számolják ki, hogy ki vehet részt az olimpiai játékokon).

Papp Ildikó: – Nagyon izgultam a verseny előtt, talán túlságosan is, mert már nagyon vártam ezt a megmérettetést, és szerettem volna a legjobb formámat hozni. Idén talán ez volt a legnehezebb verseny, így a világbajnokság előtt adott egy kis magabiztosságot a jó szereplés. Amikor beértem a célba, még nem tudtam, hogy ilyen jót futottam, mert borzasztóan elfáradtam, de amikor megláttam az eredményt, nagyon örültem, el sem hittem, háromszor is megnéztem a pontszámomat, hogy jól látom-e.

A salgótarjáni hölgy a február 20. és március 3. között, az olaszországi Val di Fiemmeben esedékes északi sí világbajnokság előtt még egy nagy versenyen áll rajthoz, február 15. és 17. között a szlovéniai Roglában köti fel a léceket, az Európa Kupa soron következő állomásán. A táv (2,5 km) nem kimondottan fekszik Ildikónak, de jó ráhangolódás lehet a vb-re, ahová rögtön Szlovéniából utazik a válogatott kerettel, amivel a február egy részét a szlovákiai Skalkán tölti, edzőtáborozással.

(Forrás: Totalsport.hu)